Trójkątna przestrzeń Żbik Cabin

Mallumo FOSA FOSA
Partnerzy

O inspiracji

Dla tych, którym Żbik nie jest jeszcze dobrze znany, ta nowoczesna bryła jest reprezentantem Mini Cabin House. Zaledwie godzinę jazdy samochodem od Warszawy Żbik Cabin zlokalizowano w Nadbużańskim Parku Krajobrazowym.

Żbik Cabin uosabia nowoczesność, a jego praktyki prośrodowiskowe zasługują na uznanie. Bowiem wynajmując ten całoroczny domek, właściciele część dochodu przeznaczają dla organizacji WWF w celu ratowania Żbików! Odpoczynek i dobry uczynek? Szturmujcie Żbika! 

Jednak nie samym ratunkiem dla środowiska Żbik Cabin stoi. Wyróżnia się wśród nadbużańskich drzew swoim niecodziennym kształtem. Bryła bowiem jawi się czernią elewacji na zielonym tle w iście trójkątnym stylu! Tak, Żbik Cabin powstał na planie trójkąta, a za jego innowacyjny charakter odpowiadają projektantki pracowni Mallumo oraz studia FOSA FOSA. Nie myślcie jednak, że w Żbiku brakuje miejsca na oddanie się słodkiemu lenistwu. Żbik Cabin dzieli się na strefę mieszkalną, piękny drewniany prześwit, zachęcający do niespiesznych śniadań na powietrzu, oraz suchą saunę. W środku króluje ciepły odcień sklejki, naturalne tkaniny – len i wełna. Każdy szczegół począwszy od kinkietu, a skończywszy na włącznikach do światła, starannie dobrano. Te działania sprawiły, że Żbik nie tylko zachwyca detalami, ale jego przestrzeń przemyślanie wykorzystano. 

I choć wnętrze kusi swoją przytulnością, domek znajduje się dosłownie 400 metrów od linii brzegowej rzeki Bug. Spacery w Nadbużańskim Parku Krajobrazowym ukoją Twoje nerwy, sprawią, że wyciszysz się i będziesz chciał wracać częściej. Wspomnimy tylko, że Żbik otwiera swoje trójkątne przestrzenie przez okrągły rok. 

Jesteś ciekawy, co jeszcze ma do zaoferowania ten obiekt? Sprawdź ich kanały społecznościowe – Facebook oraz Instagram – a także, zajrzyj do ich zakładki

Lokalizacja: Gulczewo, Polska
Tekst: nowoczesna STODOŁA