Aberfoyle Artist Retreat

Teass \ Warren Architects Allen Russ Photography
Wypoczni w STODOLE

O inspiracji

Zaprojektowana jako przestrzeń odosobnienia i sanktuarium. Ta niewielka konstrukcja została starannie umieszczona w ogrodzie dużej zalesionej działki w północno-zachodniej części Waszyngtonu. Budynek nie tylko stwarza wizualne zainteresowanie ogrodem, ale służy jako centralny punkt rodzinnych spotkań i zajęć na świeżym powietrzu. Powierzchnia jest w pełni klimatyzowana, co pozwala na użytkowanie przez cały rok.

Właściciele na co dzień wykorzystują tę przestrzeń jako pracownią malarską, salę do jogi i odskocznię od zgiełku miasta. Okna, cegła, łupek i miedź nawiązują do istniejącego domu. Pozwala to studiu zachować szacunek wobec większej głównej konstrukcji, tworząc jednocześnie latarnię, która przyciąga gości do ogrodu. Odsłonięte belki stropowe z daglezji i poszycie dachowe nadają tej małej konstrukcji wrażenie majestatu i ciepła, mimo jej niewielkiej powierzchni.

Studio to nie tylko miejsce spokojnej kontemplacji, ale także możliwość przyszłej rozbudowy poprzez prostą konwersję na dodatkowy moduł mieszkalny.

Lokalizacja: Waszyngton, Stany Zjednoczone
Tekst: nowoczesna STODOŁA

Wypocznij w stodole