Clearwater Lake Retreat

Wheeler Kearns Architects Steve Hall
Wypoczni w STODOLE

O inspiracji

Grafik z Chicago zrealizował swoje marzenie o zaciszu nad ustronnym jeziorem w północnym Wisconsin. Parterową, modernistyczną konstrukcję ustawiono tak, aby zmaksymalizować widoki i jej połączenie z naturą.

Szkło sięgające od podłogi do sufitu rozciąga się pomiędzy dwiema ciężkimi kamiennymi ścianami, które zakotwiczają każdy koniec prostoliniowej formy. Nad głową unosi się prosty dach, lekko nachylony w górę, aby podkreślić widok na jezioro i las. Jednocześnie wystaje poza szklane ściany, tworząc zadaszony ganek z dwóch stron.

Wewnątrz przestrzenie są funkcjonalne i uniwersalne. Program obejmuje dużą wspólną przestrzeń do gotowania, życia i spożywania posiłków oraz dwie prywatne sypialnie. Centralna bryła ukrywa pomieszczenie mechaniczne, dwie łazienki i schowek. Wszystkie obszary są ogrzewane za pomocą ogrzewania podłogowego. Akcenty drewna, stali nierdzewnej oraz pomalowane na biało ściany i sufit uzupełniają prostą paletę okien z czarnymi metalowymi ramami, betonowej podłogi i poziomo ułożonych kamieni w różnych odcieniach szarości.

Lokalizacja: Wisconsin, Stany Zjednoczone
Tekst: nowoczesna STODOŁA

Wypocznij w stodole