Inshriach bothy

The Bothy Project
Wypoczni w STODOLE

O inspiracji

Bothy Project to wyjątkowa i niezależna organizacja charytatywna działająca w szeregu obszarów wiejskich w Szkocji, zapewniająca rezydencje w niestandardowych małych przestrzeniach poza siecią, aby odkrywać kreatywność, krajobraz i proste życie. Od 2021 roku obie strony (Goście oraz Bothy Project) działają jako strażnicy komunikacji z najlepszymi doświadczeniami i nauką generowaną przez mieszkańców, szeroko udostępnianą za pośrednictwem naszego nowego programu publicznego. Bothy Project to organizacja charytatywna wspierana przez swoje ramię handlowe Bothy Stores, które każdego roku przekazuje część swoich zysków na wspieranie mobilności artystów i dostępu do szkockiego krajobrazu.

Projekt Bothy został zainicjowany przez artystę Bobby’ego Nivena i architekta Iaina MacLeoda w 2011 roku. Początkowym projektem Bothy był Inshriach Bothy, zbudowany w ramach programu RSA Residencies for Scotland z 2011 roku. Zlokalizowano go nad brzegiem rzeki Spey w tradycyjnym szkockim obszarze leśnym w Parku Narodowym Cairngorms. Po zorganizowaniu ponad 200 rezydencji Inshriach Bothy przeszedł na emeryturę jako miejsce rezydencji w lutym 2023 r.

Zbudowany z myślą o projekcie oferowania rezydencji artystycznych, The Bothy Project jest teraz otwarty dla wszystkich poszukujących tego samego spokoju, ciszy i odmłodzenia. Jest to rodzaj przestrzeni, o której regularnie mówisz ludziom, że jej potrzebujesz. Znajdziesz tutaj wszystko, czego potrzebujesz, aby się zresetować.

Lokalizacja: Szkocja
Tekst: nowoczesna STODOŁA

Wypocznij w stodole