Lavandeira Douro Nature & Wellness

FCC Arquitectura Fernando Guerra | FG + SG
Wypoczni w STODOLE

O inspiracji

Na terenie niemalże tropikalnej działce w Portugalii znajdują się nowoczesne budynki  przystosowane do pełnienia funkcji noclegowych. Gospodarstwo graniczy z rzeką Ovil. Umożliwia to skorzystanie z urokliwego, wyznaczonego szlaku. Wzdłuż niego odwiedzający mogą podziwiać naturalny krajobraz, który charakteryzują ten region.

Pomysł zrodził się ze snu właściciela i szybko to marzenie przekształciło się w rzeczywistość. Casa Lavand’eira jest przedsięwzięciem turystycznym opartym na zintegrowanym projekcie obejmującym zakwaterowanie turystyczne, organizację imprez, produkcję wina i wyjątkowe połączenie z naturą.

Strategia interwencyjna opiera się na dziedzictwie naturalnym i krajobrazowym: florze i faunie, rzece Ovil, regionalnej gastronomii i winie. Plany obejmowały renowację starych budynków rozsianych po całym osiedlu i budowę nowych przestrzeni. Oprócz rozbudowy bazy noclegowej, powstał węzeł usługowy (restauracja, bar, spa, basen zewnętrzny) wraz ze strefami przeznaczonymi dla personelu i parkingiem. Nowe jednostki mieszkalne zlokalizowano na zachodnim szczycie działki ograniczonej rzeką Ovil z doskonałym widokom na krajobraz. Jednostki te rozmieszczono we współczesnych bungalowach, których język architektoniczny odzwierciedla tę nowoczesność.

Cały projekt zaprojektowano w sposób zrównoważony, dążąc do optymalizacji budowy, aby zminimalizować jej wpływ na środowisko. Projekt, zlokalizowany na działce o powierzchni 7,3 hektara, został już uznany przez Radę Miejską i Turystykę Portugalii za cieszący się dużym zainteresowaniem opinii publicznej.

Lokalizacja: Ancede, Portugalia
Tekst: nowoczesna STODOŁA

Wypocznij w stodole