Schindel Studio

Archer + Braun French+Tye
Wypoczni w STODOLE

O inspiracji

Schindel Studio to zrównoważone studio artystyczne we wschodnim Londynie, dla malarki krajobrazu Amelii Humber. Na wykorzystanie gontów do pokrycia ścian i dachu wpadła współzałożycielka Archer + Braun, Sarah Braun, która miała kontakt z architektonicznym językiem wiejskich wiosek w Alpach.

Gonty, produkt niskoemisyjny i zrównoważony, pochodziły od rzemieślnika z Bawarii. Podczas eksperymentowania z różnymi wykończeniami, ostatecznie wybrane czarne matowe. Podkreślają one różnorodność występującą na powierzchni każdego gontu i nadają typowo rustykalnemu materiałowi współczesną i jednoczącą jakość.

Forma i artykulacja budynku w całości odpowiadają na funkcję pracowni artystycznej. Dach jest nachylony, aby zapewnić dostęp światła północnego. Przestrzeń na ścianach maksymalnie wykorzystano na dzieła sztuki. Wszystkie istniejące, dorosłe drzewa w ogrodzie zostały zachowane. Częściowo zakrywa to ogólną formę studia, a czarne wykończenie gontów stanowi tło dla zmieniającego się światła dziennego i mijających pór roku.

Lokalizacja: Londyn, Wielka Brytania
Tekst: nowoczesna STODOŁA

Wypocznij w stodole