Trailer (Equivalent #2)

Invisible Studio Piers Taylor
Wypoczni w STODOLE

O inspiracji

Invisible Studio zbudowało mobilny mikrodom w Anglii dzięki wykorzystaniu materiałów z odzysku i lokalnego drewna. Inwestycja kosztowała zaledwie 20 000 funtów.

Brytyjskie biuro architektoniczne zbudowało 40-metrową konstrukcję z drewna pozyskanego z lasów otaczających pracownię, a także materiałów zaoszczędzonych z odpadów budowlanych. „Projekt ma na celu zapewnienie niedrogiej, wszechstronnej i użytecznej przestrzeni dla każdego samodzielnego konstruktora, aby mógł improwizować lub łatwo się dostosowywać” – powiedział Piers Tayler, architekt i założyciel Invisible Studio. „Chociaż pomyślany jako przestrzeń domowa, może z łatwością funkcjonować jako przestrzeń do pracy lub coś innego”. Przyczepę zaprojektowano tak, aby można ją było legalnie przewozić po drogach Wielkiej Brytanii.

Na obu szczytach zazębiające się panele poliwęglanowe pozwalają na wypełnienie przestrzeni naturalnym światłem, otwory okienne wycięto w dłuższych bokach, a świetliki wbudowano w dach. Konstrukcję pokryto falistym włóknem szklanym i stalą, a wnętrze wyłożono sklejką. Na rzucie prostokąta znajduje się przestrzeń mieszkalna rozciągająca się przez całą długość budowli, z kuchenką gazową pośrodku. Toaleta i mała przestrzeń do gotowania znajdują się po obu stronach najszerszej części sześciokątnej konstrukcji. Dwie drabiny zapewniają dostęp do dwóch antresoli do spania na obu końcach domu, z których jedna jest dostępna poprzez drewniany chodnik zawieszony nad główną przestrzenią.

Lokalizacja: Bath, Anglia
Tekst: nowoczesna STODOŁA

Fotograf

Piers Taylor

Wypocznij w stodole