W jasnoszarej otulinie świerku skandynawskiego

W jasnoszarej otulinie świerku skandynawskiego

Skaistė Vaišnoraitė-Blusienė z Kowna marzyła od młodości o cichym zakątku, a ostatnio urzeczywistniła to pragnienie. Ona i jej mąż przez ponad dwadzieścia lat odkładali, by kupić zaniedbaną działkę. Poświęcili mnóstwo czasu, wkładając jeszcze więcej serca, aby spełnić swoje marzenie i móc dziś cieszyć się niesamowitym pięknem domku ogrodowego.

Kobieta mówi, że od dzieciństwa bardzo kochała naturę. Nie wyobrażała sobie życia bez grzybobrania, zbierania jagód czy biwakowania nad litewskimi jeziorami. Pierwsze myśli o posiadania w przyszłości domku w jakimś cichym miejscu zaczęły kiełkować się w jej głowie jako nastolatka.

W końcu się udało. Powstała drewniana nowoczesna STODOŁA o powierzchni około 70 m2. Elewacja została wykonana w jasnoszarej otulinie, świerku skandynawskiego Light Grey od Degmeda PL. Na pierwszy rzut oka stosunkowo niewielki. Na dwóch piętrach znajduje się sypialnia, poddasze, część wspólną z kuchnią, salon, korytarz, prysznic i toaletę. Wszytko poza konstrukcją budynku wykonali sami właściciele.

Lokalizacja: Litwa
Tekst: nowoczesna STODOŁA

Czytaj więcej

Zobacz podobne