Przeszklenia w nowoczesnej architekturze

O realizacji

Bardzo się cieszymy, z tego, iż klienci zaczęli myśleć o dużych przeszkleniach, nawet gdy nie planują wybudować bardzo dużego domu. Każde okno analizujemy i projektujemy pod dany obiekt. W precyzyjnych obmiarach pomaga nam skaner 3D – dzięki niemu mamy możliwość stworzenia trójwymiarowego obrazu domu. Pozwala to na dopasowanie okien do otworów okiennych co do kilku milimetrów.

W prezentowanym domu zamontowaliśmy 13 konstrukcji (w tym aż 12 pozycji) okien aluminiowych. Oprócz okien rozwierno – uchylnych (ukryte klamki, zawiasy i okucia), okien dachowych, witryny z kwaterami rozwierną i stałą (FIX) oraz oknami stałymi (FIX) zaprojektowaliśmy, wykonaliśmy i zamontowaliśmy nowoczesne okna wielkoformatowe. W realizacji jest aż 6 okien trapezowych (w tym jedno z kwaterą rozwierno – uchylną). Nasi montażyści również zamontowali żaluzje fasadowe i nowoczesne jednoskrzydłowe drzwi wejściowe.

Natomiast przeszklenia, z których jesteśmy niezmiennie dumni to 5,5 metrowe architektoniczne okno przesuwne 1. stopnia. Jak również piękne przeszklenie aż 17 metrowe – architektoniczne okno przesuwne 1. stopnia ze szklanym narożnikiem glass – corner, połączeniami szyba – do – szyby.

Architektoniczne okna przesuwne 1. stopnia – w tych oknach w pełni możemy zasłonić ramy od zewnątrz, jak i od wewnątrz. Słupek centralnych w takim przeszkleniu wynosi 50 mm.

Dziś okno nie może stanowić bariery, otoczenie domu ma wlewać się do wnętrza, stając się integralnym elementem jego aranżacji. Zacieranie granic między przestrzenią domu a tym, co poza nim wchodzi w nowy etap dzięki zastosowaniu jeszcze bardziej przeziernego szkła, niezaburzającego odbioru kolorów.

Okna aluminiowe wykonał Exclusal.

Projekt domu: ZubekStudio – Architektura

MULTIKO Architektura Okien przewaga dzięki doświadczeniu – prawidłowy montaż robi różnicę…