Miejskie życie w 1653 Residence

Studio Build BOB GREENSPAN PHOTOGRAPHY
Kategorie: Domy modułowe
Partnerzy

O inspiracji

Projekt o nazwie 1653 Residence znajduje się w dzielnicy Westside w Kansas City. Położona w odległości krótkiego spaceru od centrum Kansas City dzielnica jest eklektyczną mieszanką restauracji, małych firm i ekstrawertycznych mieszkańców miast. Oś domu i jej wewnętrzna komunikacja oraz rozmieszczenie natychmiast ustalają porządek domu od momentu przekroczenia progu.

1653 Residence stworzono na szalenie prostym planie. Przestrzeń codzienna i prywatna podzielona jest komunikacją pionową. Dzięki temu plan piętra stanowi otwartą przestrzeń przy minimalnym podziale ścian. Ta wyjątkowa, kompaktowa i prosta nowoczesna STODOŁA ma w istocie ogromny metraż. Na powierzchni ponad 260 metrów kwadratowych rozmieszczono 3 sypialnie, 2,5 łazienki i całkowicie otwarte biuro znajdujące się na (!) trzecim piętrze.

nowoczesną STODOŁĘ 1653 Residence wypełniono niestandardową stolarką zaprojektowaną i wykonaną przez Studio Build w ich biurze znajdującym się kilka przecznic dale. Jednym z najbardziej wyjątkowych elementów tego domu jest główna łazienka. Ujawnia się przechodząc przez jedne z wbudowanych drzwi szafy. Wanna znajduje się wewnątrz kabiny prysznicowej, a świetliki zalewają przestrzeń naturalnym światłem.

W mieście trudno o miejsce parkingowe. Architekci przemyśleli i ten aspekt. Dom kryje bowiem garaż na 2 samochody, do którego można dostać się z alejki za domem.

Lokalizacja: Kansas City, Stany Zjednoczone
Tekst: nowoczesna STODOŁA