A Small Wisconsin Cabin

DAN HOFFMAN PHOTOGRAPHY
Partnerzy

O inspiracji

Wkraczając na pole małych przestrzeni, Bill Yudchitz z firmy Revelations Architects oraz jego syn Daniel Yudchitz stworzyli razem niewielki, ekologiczny domek o powierzchni zaledwie 30 m2, który nazwali w skrócie EDGE (Experimental Dwelling for a Greener Environment).Wszystko zaczęło się we wrześniu 2009 roku, kiedy Bill i Daniel Yudchitz kupili ponad hektarową działkę, która miała dostęp do wody z zatoki Chequamegon Bay na jeziorze Superior w Stanach Zjednoczonych. Zdecydowali się na to miejsce po długich poszukiwaniach, ponieważ chcieli, by ich domek miał maksymalnie ograniczony wpływ na środowisko.
Po przygotowaniu projektu rozpoczęli budowę, która zajęła im cztery miesiące. Podobnie jak ich późniejszy projekt The Nest, który znalazł się na tej samej działce, domek o nazwie EDGE ma ochronne, przesuwane ekrany. To dębowe panele, które pozwalają na całkowite zasłonięcie wnętrza, kiedy domek nie jest używany.
Ojciec i syn zainspirowali się pracami szwedzkiego architekta Petera Zumthora, który jest wielokrotnym laureatem konkursów architektonicznych, i zgodnie z taką inspiracją zaprojektowali i stworzyli wnętrze, które jest dopieszczone w każdym szczególe. Jak informują, budowa domku kosztowała co najmniej 100 tysięcy dolarów, ponieważ materiały były cięte z dokładnością do 0,005 cm. A taka dokładność oznacza wyższy koszt.
W domku znalazło się miejsce na dwie sypialnie pod dachem – jedną umieszczono nad kuchnią, a drugą nad łazienką. Ale na tym nie koniec, ponieważ niezwykle funkcjonalne meble sprawiają, że cała przestrzeń jest równie funkcjonalna. Na środku domku można stworzyć trzecie łóżko, korzystając ze stołu w części salonowej. Miejsce to z góry wydaje się funkcjonować jako standardowa jadalnia, ale po odpowiednim złożeniu stół staje się trzecim wygodnym łóżkiem.
W roku 2013 ojciec i syn zbudowali jeszcze mniejszy i prostszy domek, który stoi zaledwie 40 metrów dalej od projektu EDGE. Ten budynek powstał z materiałów, które pozostały im z innych projektów, co drastycznie obniżyło koszt samej budowy.

Fotograf

DAN HOFFMAN PHOTOGRAPHY