Anlong Limestone Resort

JIN WEIQI
Partnerzy

O inspiracji

Anlong Limestone Resort położony jest w pięknym, krasowym kanionie miasta Dushan w chińskiej prowincji Guizhou. Zajmuje powierzchnię blisko 300 hektarów i właściwie z każdego miejsca oferuje wspaniałe widoki.
Kanion otoczony jest typowymi dla takich miejsc skałami, z których jedna to pionowy klif o wysokości około stu metrów. Klif podzielony jest na dwie części przez wijącą się przez niego rzekę. To miejsce idealne na różnego rodzaju sporty ekstremalne, w tym wspinaczkę, latanie balonami, paralotniarstwo, sporty wodne i jazdę samochodami terenowymi.W 2016 roku firma 3andwich Design / He Wei Studio została zaproszono do udziału w zaplanowaniu i zaprojektowaniu całego ośrodka wczasowego i odpowiadała za zaprojektowanie unikatowej grupy budynków: Ośrodka Turystycznego Anlong Limestone Resort.
Ośrodek turystyczny znajduje się na szczycie wzgórza, które leży na spodzie kanionu. Miejsce to zostało wybrane celowo, ponieważ jest to najwyższy punkt na tej przestrzeni i dlatego oferuje najlepsze widoki, jednocześnie samemu przyciągając wzrok. Jednak taka lokalizacja sprawiła też, że architektura musiała idealnie dopasować się do otoczenia, które samo w sobie ma potężną moc wizualną. Budynki należało zintegrować z krajobrazem, aby z nim nie rywalizowały, ale go dodatkowo podkreślały.
Zaprojektowane budynki są więc następstwem tradycyjnych domów mieszkalnych, jakie można znaleźć w południowo-zachodniej części prowincji Guizhou. Ich fasady są zwykle wykonane z lokalnego kamienia i ten pomysł stał się bazą dla architektów.
Ośrodek Turystyczny składa się z czterech części: hallu z recepcją, restauracji o nazwie “Red Point Restaurant”, klubu “Tequila Club” oraz sali konferencyjnej “Big Wall Lounge”. Każdy element budynku został zaprojektowany wokół skał, ilustrując współistniejący status architektury i przyrody. Każdy budynek ma też odpowiednio duże przeszklenia, które pozwalają podziwiać wyjątkową scenerię okolicy.
Budowa całego kompleksu trwała od sierpnia 2016 roku do lipca 2017 roku.

Lokalizacja: Dushan, Chiny
Tekst: nowoczesna STODOŁA

Fotograf

JIN WEIQI