Architektura niejedno ma imię

CASEY BROWN ARCHITECTURE Andrew Loiterton
Partnerzy

O inspiracji

Z widokiem na Ocean Spokojny wśród zielonych wybiegów Berry w Australii znajdują się dwie małe miedziane wieże położone na łagodnie wznoszącym się wzgórzu. Zaprojektowane, aby spełnić podstawowe wymagania dotyczące schronienia – łóżko, taras, kominek i łazienka. Wypoczynek ze wszystkim, czego potrzebujesz, z wymaganiami życiowymi skrojonymi do tego, co niezbędne.

Wypad, stały namiot, miejsce, w którym można cieszyć się naturą i żyć prosto. Konstrukcję chroni miedziana powłoka otwierana tylko podczas użytkowania. Gwarantuje to, że precyzyjnie wykonane drewniane wnętrze jest zabezpieczone przed niszczącym działaniem australijskiego słońca.

Konstrukcję wykonano z przetworzonej miedzi, pochodzącej z nieużywanej łodzi. Trzy ręczne wciągarki podnoszą i opuszczają boki budynku, tworząc nawis chroniący przed letnim słońcem. Woda gromadzona jest na dachach, które zasilają zbiornik nad łazienką dostarczając wodę do prysznica i kuchni. W nocy domek ogrzewa piec opalany drewnem. Panele słoneczne na dachu zapewniają ciepło w chłodniejsze dni. Drabina zapewnia dostęp do dachu.

Do domków można dostać się tylko pieszo. Budynek spełnia wiele marzeń klienta, architekta i rzemieślników. Współpraca w której rozkoszowano się samym procesem tworzenia.

Szukasz domku na weekendowy wypad? Zajrzyj do naszej zakładki Do wynajęcia.

Lokalizacja: Berry, Australia
Tekst: nowoczesna STODOŁA