Azul by Austral, czyli ponadczasowość niebieskiej cegły

OSC PROJECTS Federation Homes
Kategorie: Domy ceglane
Partnerzy

O inspiracji

Kiedy architekt Adam Mosses z firmy OSC Projects otrzymał zlecenie na zaprojektowanie dwurodzinnego budynku w dzielnicy mieszkalnej Russell Lea w Sydney, postanowił puścić wodze fantazji. Ale eksperymentalne podejście nie przeszkodziło mu stworzyć projekt, który nadal ma charakter doskonałego rodzinnego domu, choć oryginalnie zastosowano w nim nową, niebieską cegłę „Azul by Austral”.

Cegła Azul została stworzona specjalnie po to, by sprostać wymaganiom osób poszukujących wyrafinowanej i współczesnej cegły o niebieskim zabarwieniu z metalicznymi połyskującymi akcentami. Efekt końcowy zapewnia dużą różnorodność, ale też unikatowość. Cegła Azul jest gładka, a tradycyjne niebieskie cegły mają rustykalne wykończenie licowe, które wynika z zastosowanej gliny i procesu produkcyjnego.

Mosses mówi, że zdecydował się na Austral Bricks ze względu na reputację marki dotyczącą jakości.

– „Trwałość i długowieczność oznaczają niskie koszty konserwacyjne cegieł, co stanowi wartość dodaną we współczesnym budynku mieszkalnym” – mówi.

Architekt był również pod wrażeniem subtelnych różnic w tonach i odcieniach cegły, które pojawiają się wraz ze zmianą naturalnych warunków oświetleniowych.

– „Zróżnicowanie kolorów ziemi, wywołane bezpośrednim i pośrednim działaniem promieni słonecznych, zapewnia stale zmieniający się, responsywny wygląd” – wyjaśnia.

Pomimo tego, że produkt Austral Bricks to tradycyjna cegła śródziemnomorska, udowodnił swoją wartość jako produkt budowlany w wielu współczesnych projektach geometrycznych. Mosses mówi, że użycie takiej cegły w tym projekcie nadało ciepła i domowego charakteru budynkowi, który jest uderzająco nowoczesny. A poza tym niebieski to kolor „ponadczasowy i trwały”.

Lokalizacja: Sydney, Australia
Tekst: nowoczesna STODOŁA