Berkeley Hills

Heidi Caillier Haris Kenjar
Kategorie: Domy drewniane
Partnerzy

O inspiracji

W północnej Kalifornii młode małżeństwo kupiło trzypiętrową posiadłość pokryta sekwoją i gontem z lat dwudziestych XX wieku. Położona na zboczu wzgórza niczym domek na drzewie, z dużym tarasowym ogrodem z widokiem na zatokę San Francisco.

Właściciele sumiennie dbali o zachowanie jak największej liczby oryginalnych detali architektonicznych. Wprowadzali jedynie przeróbki wnętrza, które sprawiały wrażenie autentycznych dla domu. Żona zwróciła się do projektantki wnętrz Heidi Caillier z moodboardem pełnym prac brytyjskich projektantów, którzy świetnie potrafią łączyć żywe kolory z przytulnymi elementami.

Tuż za drzwiami wejściowymi znajduje się kącik z wysokimi oknami i wbudowanymi kanapami. Główną część dzienną podzielono na salon z kominkiem, w którym można spędzać wspólnie czas słuchając muzyki. „Zaprojektowaliśmy wbudowaną ławkę, która naśladuje istniejącą stolarkę. To tutaj odtwarzają płyty i cieszą się światłem słonecznym, które czyni tę nieruchomość tak wyjątkową”.

„Znalazłam kilka spektakularnych przedmiotów w stylu vintage, zanim w ogóle miałem okazję dokonać pełnej prezentacji właścicielom. Zawsze chcę, aby dom sprawiał wrażenie udekorowanego mieszanką rodzinnych pamiątek i odziedziczonych mebli, które dodają autentyczności. Trzeba przyznać, że klienci zaufali mi na tyle, że pozwolili mi zakupić przedmioty na podstawie samych zdjęć. Para jest zapalonymi kucharzami, dlatego istotne było zaprojektowanie kuchni i jadalni, aby umożliwić miłe spotkania”.

Lokalizacja: Berkeley, Stany Zjednoczone
Tekst: nowoczesna STODOŁA