Bonnie Doon

Partnerzy

O inspiracji

Bonnie Doon to piękny, nowoczesny dom na farmie w pobliżu Charlottesville w Stanach Zjednoczonych – ponad 460 m2 powierzchni mieszkalnych na blisko 3 hektarach w malowniczej wiosce Ivy.
Ogromny, otwarty plan stodoły z wysokimi sufitami stał się inspiracją dla zaprojektowania wyjątkowego salonu. Dwupiętrowe skrzydło budynku po każdej jego stronie mieści trzy przestronne sypialnie z łazienkami i wiejskimi widokami z każdego pomieszczenia. Betonowe podłogi są podgrzewane, a duża kuchnia wyposażona jest w podwójny piekarnik, dwa zlewozmywaki i piękne blaty z marmuru carrara, który przykrywa też dużą wyspę kuchenną. Siedząc przy ogromnym, wiejskim stole można podziwiać widoki na prywatny basen i otaczające dom tereny prywatne. Podwójne drzwi otwierają się na patio z miejscami do siedzenia.W lecie goście mogą korzystać z dodatkowej atrakcji, jaką jest duży basen oraz domek przy basenie wyposażony w aneks kuchenny i lodówkę z zamrażarką. Jest w nim także łazienka, salon z telewizorem oraz zewnętrzny prysznic. W chłodne wieczory można wygodnie ogrzać się przy ognisku.
Dom ma na parterze dwie sypialnie główne z łazienkami, które urządzono w wiejskim stylu, ale nie zapominając o udogodnieniach i wygodzie. Wszystkie sypialnie na piętrze mają wyższe sufity oraz okna wychodzące na trzy strony, które wpuszczają do wnętrza sporo światła i pozwalają podziwiać piękne, wiejskie krajobrazy. W każdym skrzydle na piętrze jest też przestronna łazienka z prysznicem. W sumie w 6 sypialniach może wygodnie przenocować 12 osób.
W salonie głównym znajduje się kominek sprawiając, że na wygodnych sofach można się zrelaksować pijąc ciepły napój lub poranną kawę. Jest tu też telewizor, przy którym można spokojnie zasiąść, by w większym gronie obejrzeć film lub mecz. Dla tych, którzy muszą popracować, urządzono spokojne biuro z dwoma biurkami.
Nieruchomość położona jest w wiosce Ivy, która słynie z pięknych, wiejskich krajobrazów, choć znajduje się w pobliżu centrum Charlottesville i Uniwersytetu Virginia. W pobliżu jest też mnóstwo winnic i browarów, z których słynie ta okolica. Aktywne rodziny, które przyjadą tu wypocząć, mogą korzystać z otwartych terenów do spacerów i gier.

Źródło i wynajem: Home Away
Lokalizacj: Charlottesville, VA, USA
Tekst: nowoczesna STODOŁA