Botfield Residence

Ancerl Studio Kimberly Czornodolskyj
Kategorie: Domy modułowe
Partnerzy

O inspiracji

Położony przy cichej, wysadzanej drzewami ulicy mieścił się dawny zniszczony bungalow. Przekształcono go w 2-piętrowy współczesny dom jednorodzinny. Zewnętrzna fasada, zdefiniowana przez parę symetrycznych dwukondygnacyjnych szczytów, obramowuje centralne wielkie wejście do domu. Imponujące wielkoformatowe okna w stylu loftu kontrastują z surową paletą materiałów na zewnątrz. Naturalne białe drewno dębowe zdobi natomiast wejścia do domu, zapewniając ciepłe powitanie i wskazówkę, co kryje się za nim.

Przyjęto współczesne podejście, wykorzystując tradycyjny układ, bawiąc się różnymi wysokościami i objętościami przestrzeni. Surowa betonowa podłoga wyłożona kafelkami i ciepłe białe ściany foyer otaczają widok przez przestrzeń i na tylne podwórko. Centralnie położona kuchnia i jadalnia mają katedralne sufity z odsłoniętymi belkami stropowymi, akcentami z ciepłego drewna i naturalnymi materiałami. Ponadgabarytowe lampy wiszące uzupełniają wielką przestrzeń i dodają ciepłego blasku wieczorom spędzanym przy dużym stole jadalnym.

Prywatny gabinet i słoneczny kącik śniadaniowy rozciągają się od głównego obszaru, który prowadzi również do pokoju rodzinnego. Wchodząc do wygodnego i przytulnego pokoju, rozległe okna od ściany do ściany i efektowny kominek stają się oszałamiającym tłem dla wielowarstwowych i zebranych miękkich mebli, które ożywiają przestrzeń. Czarne metalowe pikiety schodowe i panele ścienne prowadzą na drugie piętro. Znajduje się tam wybieg z widokiem na jadalnię i kuchnię poniżej. Łączy także drugorzędne sypialnie i łazienki z prywatnym apartamentem głównym przypominającym domek na drzewie. Z katedralnym sufitem z odsłoniętymi belkami stropowymi, spiczastym oknem od ściany do ściany oraz warstwami neutralnych miękkich tekstur i mebli. Intymna ucieczka to przytulne gniazdo z widokiem na bujny zielony dziedziniec. Położony w cichej okolicy na obrzeżach centrum miasta, Botfield Residence łączy mieszkańców z przyrodą i emanuje stylem i komfortem nowoczesnego życia.

Lokalizacja: Toronto, Kanada
Tekst: nowoczesna STODOŁA

Architekt

Fotograf

Kimberly Czornodolskyj