Bracondale Hill

Drew Mandel Architects doublespace photography
Kategorie: Renowacje Wnętrza
Partnerzy

O inspiracji

Ta zabytkowa rezydencja z 1924 roku, położona na jednym z najwcześniejszych ogrodowych przedmieść Toronto, została odrestaurowana, odnowiona i przemyślana na nowo. W projekcie znalazły się także dwa nowoczesne dodatki: dobudówka boczna pokryta ceglanym gontem i parterowe, szklane wydłużenie.

Dobudowa boczna uzupełnia dziedziniec i odzwierciedla skalę i bryłę istniejącej konstrukcji. Szklana szczelina oddziela ceglany element dziedzictwa od nowego. Szeroka, ale niewielka głębokość domu pozwala na zachowanie wszystkich istniejących, dojrzałych drzew, a także zapewnia duży dostęp do naturalnego światła. Nowa parterowa szklana obudowa zwiększa wizualne połączenie i otwartość tylnej elewacji, która wcześniej była ciemna i solidna. Przesuwane panele szklanej skrzynki otwierają się na nowy betonowy taras ze schodami prowadzącymi do basenu.

Szczególne zainteresowanie poświęcono modernizacji udogodnień zabytkowego domu przy użyciu zrównoważonych materiałów i systemów budowlanych. Zastosowano system recyrkulacji wody szarej, mur powstał z cegły pochodzącej z recyklingu. Wykończenia wykonano z lokalnego drewna. W domu zastosowano także ogrzewanie podłogowe, zielone dachy i systemy zarządzania wodą z beczek deszczowych.

Nowoczesne interwencje celebrują istniejące elementy dziedzictwa kulturowego i dodają nową, ale znaną materialność, kolor i fakturę w postaci drewna, cegły, kamienia, krzywizn i łuków oraz rzeźbionych, czterokondygnacyjnych schodów, które przeplatają się z oryginalnym domem.

Lokalizacja: Toronto, Kanada
Tekst: nowoczesna STODOŁA