O wyjątkowej przemianie zabytkowej STODOŁY

Kategorie: Domy kamienne
Partnerzy

O inspiracji

Życzeniem klienta było przyjemne zintegrowanie nowoczesnego, otwartego projektu wnętrza z oryginalną, zabytkową STODOŁĄ i stworzenie łagodnego połączenia między otwartym planem budynku i ustronną sypialnią. Przy tym wszystkim należało też zadbać o to, by nie zakłócić wysokości wnętrza i sporej przestrzeni STODOŁY.Jednym z kluczowych elementów przebudowy STODOŁY było zaprojektowanie wejścia. W przypadku przebudowy większości budynków tego rodzaju jest to kwestia dość trudna. Pracuje się z oryginalnym wejściem, które zwykle jest duże i znajduje się po obu stronach STODOŁY.

Aby w sposób lekki połączyć otwartą przestrzeń wnętrza z ustronnym charakterem sypialni, stworzono lekką klatkę schodową wraz z antresolą (wykonanie: The Anderson Orr Partnership i Spiral Stairs).

Przy wejściu istniał już jednopiętrowy element, który wykorzystano w projekcie, umożliwiając przechowywanie ubrań i pełniąc funkcje użytkowe. Stworzono go tak, by pozwalał wchodzącemu wyczuć charakter miejsca, stając się zapowiedzią tego, czego można oczekiwań w środku.

Ponad połowę budynku w części tylnej STODOŁY obniżono, aby zmieścić dwa piętra w istniejącej konstrukcji STODOŁY. Stare, kamienne ściany i fragmenty konstrukcji starannie naprawiono lub odbudowano. Także stary dach był mocno zniszczony i miejscami się zawalił, co wymagało sporo pracy. W tym celu zatrudniono firmę Oak & Woodland, która naprawiła dach wykorzystując tradycyjne techniki i udowadniając, że tradycyjne metody budowlane mogą skutecznie współgrać z nowoczesnymi liniami projektu.

Szukasz ciekawych renowacji? Zajrzyj tutaj

Lokalizacja: Wielka Brytania
Tekst: nowoczesna STODOŁA