Chcesz zmniejszyć koszty budowy domu? Musisz mieć na to plan!

lighthouse-design.pl
Kategorie: Z Polski
Partnerzy

O inspiracji

Zwłaszcza w dobie agresywnie rosnących cen materiałów i usług budowlanych oraz droższych i trudniej dostępnych kredytów, inwestorzy indywidualni coraz częściej szukają sposobów na zmniejszenie kosztów budowy swojego domu. Zadanie nie jest proste i często wymaga kompromisów, ale mając niezbędną wiedzę można nie tylko rozsądniej podejść do samego projektu, ale też uniknąć kosztownych błędów podczas budowy.

Warto podejść do tematu kompleksowo – prostszy projekt domu zazwyczaj będzie łatwiejszy i tańszy w realizacji, a nawet późniejszej eksploatacji. Poniżej mamy dla Was kilka prostych przykładów jak ograniczyć koszty budowy już na etapie projektu.

BRYŁA BUDYNKU

Rzuty kondygnacji powinny być zbliżone do kwadratu lub prostokąta (zwarta bryła), dzięki temu powierzchnia przegród zewnętrznych (ściany/podłoga/dach) jest niewielka w stosunku do kubatury i powierzchni budynku. To oznacza niższe koszty budowy i ogrzewania.

BALKONY

Powodują straty ciepła. Poza tym, mając ogródek, nie będziecie korzystać z balkonu często (o ile w ogóle). Jeśli bardzo zależy Wam na balkonie, zaplanujcie jeden, zamiast trzech (co wbrew pozorom jest częstym pomysłem).

SKOMPLIKOWANY WIELOPOŁACIOWY DACH

Zwiększa straty ciepła, a do tego jego wykonanie jest dużo trudniejsze i łatwo o błędy. Polecamy proste, dwuspadowe dachy. Jest to najlepsza opcja, jeśli zależy Wam na większej ilości miejsca na poddaszu i lubicie domy typu nowoczesna STODOŁA.

ZAŁAMANIA BRYŁY, WYKUSZE, ITD.

Komplikują konstrukcję stropów, zwiększają całkowity koszt budowy i późniejszej eksploatacji.

PIWNICA

Jest kosztowna do wykonania. Lepiej zaprojektować przechowywanie w spiżarce (produkty spożywcze) i garażu – znacząco obniży to koszty budowy domu.

To tylko kilka przykładów w jaki sposób możecie ograniczyć koszty budowy. Zdobywając na odpowiednim etapie potrzebną wiedzę, łatwiej będzie Wam podjąć kluczowe decyzje i nie dać się zaskoczyć finansowo.

Od ponad roku prowadzimy na Instagramie profil edukacyjny zgłębiający proces budowy domu krok-po-kroku. Zwłaszcza w momencie niesprzyjających warunków do rozpoczęcia budowy, zależy nam na wsparciu merytorycznym szerszej grupy inwestorów prywatnych. Chcemy, żeby wiedza projektowo-wykonawcza, którą zdobyliśmy na przełomie ostatnich 12 lat, a którą dzielimy się na profilu, pozwoliła im dokonać świadomych wyborów i uniknąć kosztownych błędów.

Jeśli jesteście w trakcie lub planujecie budowę domu, a przy tym chcecie mieć lepszą kontrolę nad przebiegiem tego procesu i uniknąć niepotrzebnych wydatków, koniecznie zajrzyjcie na profil LIGHTHOUSE-DESIGN.

Zdjęcia przedstawiają przebudowę domu jednorodzinnego o powierzchni 220 m2

Prace, które zostały wykonane:

1) Wykonanie tarasu od strony ogrodu, wraz z przebudową wyjścia na taras (przed przebudową na ścianie wychodzącej na taras były zwykłe okna) oraz pergolą,

2) wykonanie konstrukcji drewnianej pod elewację,

3) wykonanie tynków i imitacji deski na elewacji,

4) przebudowa wykuszu i montaż nowych barierek na balkonie,

5) wymiana okien i montaż nowych obróbek blacharskich,

6) wykonanie ogrodzenia wokół posesji oraz kostki brukowej