Cherry Valley

StudioAC Felix Michaud
Kategorie: Domy ceglane
Partnerzy

O inspiracji

StudioAC przedstawia Cherry Valley, rezydencję położoną w hrabstwie Prince Edward. Teren charakteryzuje się skomplikowaną linią brzegową i rozwijającym się przemysłem winiarskim.

Duże okna od strony wody zapewniają widok na brzeg. Natomiast panoramiczne okna na poziomie gruntu, wychodzące na łąkę, zapewniają dobry punkt widokowy na pole. Ten panoramiczny widok zanurza widza w krajobrazie, zamiast umieszczać go obok niego. Umożliwia to obserwację natury. Większe lukarny wprowadzają dodatkowe światło z góry, czasem konwencjonalnie przez powierzchnię pionową, innym razem poprzez poziome analogi, przypominające światło przechodzące przez koronę drzewa.

Chociaż koncepcja sekwencjonowania przestrzennego i lokalizacji jest dość współczesna, forma i materialność projektu czerpią inspirację z bardziej gospodarczej architektury tego obszaru. Cegła i cedr celebrują to połączenie. Cegłę użyto na ścianie, która utrzymuje zbocze wzgórza, na którym osadzono dom. Cedrowy dach otacza fasadę zwróconą w stronę wody. Wnętrze w całości wyłożono deskami z daglezji.

Lokalizacja: Toronto, Kanada
Tekst: nowoczesna STODOŁA

Architekt