Pochyły teren? Contractors podpowiada

Contractors
Kategorie: Domy ceglane Z Polski
Partnerzy

O inspiracji

Beton architektoniczny od Contractors

Znaleźliście działkę marzeń, lecz kąt nachylenia terenu przeznaczonego pod taras nie ułatwia zadania? A może brak spadku w terenie utrudnia stworzenie ciekawej aranżacji ogrodu np. w kwestii  wkomponowania miejsca wypoczynkowego? Contractors wychodzi naprzeciw takim rozwiązaniom. Beton architektoniczny nie musi być surowy w swoim zastosowaniu. Przekonajcie się, jak można upiększyć działkę przy pomocy betonowych rozwiązań.

Beton jako niedoceniany surowiec, nie tylko posłuży przy wznoszeniu domu, lecz również podczas jego wykańczania i upiększania. Początkowo beton najczęściej stosowano w aranżacjach wnętrz – zwłaszcza w stylu nowoczesnym czy industrialnym – z czasem zaczął pojawiać się też na zewnątrz. Obecnie króluje w nowoczesnych aranżacjach ogrodowych, na tarasach, ogrodzeniach i na elewacjach, stając się wyznacznikiem ponadczasowej elegancji.

Jako firma Contractors specjalizujemy się w produkcji betonu architektonicznego w Polsce. Wszystkie produkty z betonu architektonicznego produkujemy według odpowiednio dobranej receptury i pod ścisłą kontrolą technologa. Jednak oprócz zachowania wysokiej jakości procedury, słuchamy potrzeb naszych Klientów. Pytania – jak zagospodarować działkę z pochyłym terenem? Jak ją zabezpieczyć? – często padały w naszą stronę. Postanowiliśmy działać i stworzyć propozycje mierzące się z oczekiwaniami konsumentów.

Prefabrykowane L-ki

Pochyły teren? Nie rezygnuj z działki marzeń. Nie zatrudniaj spycharko-koparek by niszczyć piękno przyrody. Zapoznaj się z ofertą Contractors i razem z nami staw czoła pochyłemu terenowi. W jaki sposób? Jednym z rozwiązań może być zastosowanie płyt ogrodowych i tzw. L-ek z betonu architektonicznego, by wydzielić strefy wypoczynku bądź stworzyć ogród kaskadowy. Prefabrykowane L-ki to elementy na murki oporowe o gładkiej, estetycznie wykończonej powierzchni. Dzięki specjalnie skonstruowanej formie oraz zastosowaniu mieszanki betonowej o odpowiednich parametrach otrzymaliśmy najwyższej jakości produkt, który nie wymaga dodatkowego wykańczania. Powierzchnia z frontu, tyłu oraz po całym obwodzie (bokach) wykonana jest w tej samej jakości betonu architektonicznego.

Płyty betonowe i schody lewitujące

Kolejną propozycją są płyty betonowe zabezpieczające i nadające estetyczne wykończenie każdemu tarasowi. Płyty ogrodowe wykonane z betonu architektonicznego świetnie sprawdzą się przy aranżacji nowoczesnego ogrodu. Z płyt betonowych możemy stworzyć ścieżki, tarasy, wejścia, schody, publiczne place i skwery miejskie. Płyty betonowe można wykorzystać do podniesienia terenu, który wyeksponuje dekoracyjne nasadzenia, do zabezpieczenia skarpy czy budowy dużych donic. Płyty betonowe w oryginalny i harmonijny sposób łączą się z innymi materiałami jak drewno, kamień, szkło czy stal.

Każda płyta betonowa z naszej oferty może posłużyć do budowy lewitujących stopni czy nowoczesnego podestu. Najbardziej efektowne będą jednak płyty dużych rozmiarów np.100×200 cm. Płyty betonowe pozwalają na wykonanie nowoczesnego wejścia do domu, podestu, lewitujących schodów w każdych warunkach i przy różnym ukształtowaniu terenu. Do wykonania podwieszanych, lewitujących schodów można wykorzystać pojedyncze płyty betonowe lub tworzyć platformy łącząc płyty ze sobą. Jeżeli format oferowanych przez nas płyt nie pasuje do wymiarów z projektu, to nie problem. Przygotujemy zamówienie dostosowane do indywidualnych potrzeb.

Naturalnie to nie wszystko, co Contractors ma w swojej ofercie. Zapraszamy na łama naszej strony, gdzie poznacie tajniki wykorzystania betonowych donic, siedzisk i ławek betonowych. Produkty z betonu architektonicznego można wkomponować w otoczenie, jednocześnie wydzielając bądź wspierając osuwisty teren. Rozwiązań jest wiele. Zapraszamy do Contractors, a także na nasze media społecznościowe – Instagram oraz Facebook.

Architekt