Courtyard House

Michael Hennessy Architecture Adam Rouse
Kategorie: Renowacje
Partnerzy

O inspiracji

Na malowniczych przedmieściach Mill Valley, na północ od San Francisco, czteroosobowa rodzina znalazła swój wymarzony dom. Niedawno wyremontowała go firma Michael Hennessy Architecture, tworząc obiekt znany obecnie jako Courtyard House. To płynne połączenie dawnego uroku i przyszłych aspiracji, dostosowane do zmieniających się potrzeb rodziny.

„Dom był „zmęczony” i pilnie wymagający modernizacji. Postanowiliśmy z wyczuciem zachować to, co wspaniałe w istniejącym budynku, dodając jednocześnie wyrafinowane, ostrożne, a przede wszystkim oszczędne nowe podejście do terenu i co na nim jest” wyjaśnia studio. Klasyczną beżową fasadę zastąpiono efektowną czarną fasadą ozdobioną pionową bocznicą cedrową. Wejście do domu zapowiada podjazd wijący się pod podwieszanym tarasem, na który prowadzą zewnętrzne schody.

Wewnątrz dom emanuje światłem i otwartością. Wszystko dzięki rozległym białym ścianom i sufitom, przerywanym dużymi oknami i przesuwanymi drzwiami na całą wysokość. Serce domu, salon o podwójnej wysokości, płynnie łączy się z tarasem. Kuchnia i sypialnie rozmieszczone są natomiast wokół spokojnego centralnego dziedzińca z tyłu. Ciepło przenika przestronne wnętrza dzięki akcentom z jasnego drewna i wykonanym na zamówienie obudowę. Współczesne podwieszane oprawy oświetleniowe, elegancki kominek z białej cegły i starannie dobrane meble podkreślają nowoczesną estetykę. Z każdej przestrzeni roztacza się widok na zieloną zieleń i dolinę, stale przypominając o idyllicznej scenerii domu.

Lokalizacja: Mill Valley, Stany Zjednoczone
Tekst: nowoczesna STODOŁA