Cross Stitch House

FMD Architects Peter Bennetts
Kategorie: Domy modułowe
Partnerzy

O inspiracji

Cross Stitch House to jednopiętrowy dom w centrum Melbourne. Renowacja posiadłości polegała na stworzeniu nowych przestrzeni mieszkalnych i jadalnych, przeniesieniu istniejącej kuchni i łazienek oraz poprawie dostępu do naturalnego światła w głównych obszarach mieszkalnych i sypialniach.

Wymagania funkcjonalne klienta były proste. Jedynym szczególnym wymogiem było znalezienie miejsca w projekcie na trzy gobeliny domów, które wykonała jej mama. Strategią projektowania biura FMD Architects jest zawsze celebrowanie specyfiki projektu, więc eksplorując tradycję gobelinów i technik szycia, koncepcja zszywania nowej formy domu ze starą ustanowiła podejście projektowe.

Drewniane belki tworzą nić łączącą nowy salon z istniejącym domem, a następnie dalej z zachodnim dziedzińcem. Drewniane belki w północnym punkcie zbiegają się w dużą drewnianą kolumnę. W obrębie dziedzińca lustro jest umieszczone strategicznie na końcu nici, aby rozszerzyć przestrzeń i stworzyć wrażenie rozplątania (jednocześnie ukrywając usługi budynku). Drewniane nitki oplatają zachodnią elewację, zapewniając dodatkowe zacienienie części mieszkalnej posiadłości Cross Stitch House, która wkrótce zostanie porośnięta zielenią.

Lokalizacja: Melbourne, Australia
Tekst: nowoczesna STODOŁA