Czarna STODOŁA o dwóch obliczach

studio] [Space architecten Koen van Damme
Kategorie: Domy drewniane
Partnerzy

O inspiracji

Ambicja czarnej STODOŁY była jasna; skromna, ale wysokiej jakości konstrukcja, która zwraca uwagę na krajobraz za nią. Od strony ulicy ma charakter zamknięty, jednak wystarczy wejść do środka by zaoferowała zapierający dech w piersiach widok na bujną roślinność. Nowe biuro oferuje zatem przestrzeń nie tylko dla ludzi, ale także dla flory i fauny. Na przykład fasada zawiera liczne budki lęgowe, w których latający mieszkańcy zamieszkali już przed oficjalnym ukończeniem.

Czarną STODOŁĘ zaprojektowano z barwionymi na czarno drewnianymi deskami i cynkowym dachem. Przód prezentuje się jako skromna, zamknięta bryła. Jednak struktura z listwami przy oknie tworzy półprzezroczysty efekt o zmierzchu.

Wnętrze nowoczesnej STODOŁY jest dyskretne i otwarte, podzielone jednym wyraźnym elementem; dużą szafą, która przecina całe studio od góry do dołu. Łączy wszystkie przestrzenie, a także zawiera wszystkie instalacje i elementy architektoniczne. W kuchni szafa tworzy logiczną ramę dla skromnie wykończonego blatu, a także oferuje miejsce na książki, próbki i modele.

Powierzchnia: 400 m2
Lokalizacja: Goirle, Holandia
Tekst: nowoczesna STODOŁA