Czym są wielkoformatowe płytki gresowe?

kerama-marazzi.com
Kategorie: Wnętrza Z Polski
Partnerzy

O inspiracji

Dzisiaj chcemy opowiedzieć o nietypowych materiałach wykończeniowych jakimi z pewnością są wielkoformatowe płyty gresowe, nazywane potocznie spiekami kwarcowymi.

Isante tiles Studio płytek jest jednym z niewielu salonów w Polsce, gdzie podobne materiały o wymiarach sięgających 160×320 cm można podziwiać na żywo w postaci pojedynczych płyt wyeksponowanych w strefach projektanta, obsługi klienta oraz gotowych aranżacji ekspozycyjnych wykonanych z wykorzystaniem płyt gresowych super dużego formatu.

Materiały doskonale odwzorowują naturalne marmury i trawertyny, drewno, skorodowaną blachę, carbon itd.

Zakres zastosowania wielkoformatowych płyt gresowych jest praktycznie nieograniczony. Posadzki i ściany na zewnątrz i wewnątrz budynków, w tym bardzo popularne zewnętrzne okładziny elewacyjne mocowane na ruszcie ze stopów aluminium.

W ostatnich czasach wielkoformatowa płyta gresowa jest coraz częstszym gościem w naszych domach. Blaty kuchenne wykonane z tak zwanych spieków są trwalsze od kamiennych. Są również korzystniejsze cenowo przy identycznym wyglądzie osiągalnym przez zaawansowaną technologię nadruku cyfrowego. Ściany i posadzki w łazienkach stanowią duże pole do popisu dla płyt gresowych wysokości 320 cm. Pozwalają na stworzenie jednolitej okładziny ceramicznej z minimalną ilością fug przechodzącej z podłogi na ścianę.

W salonie gościnnym możemy z powodzeniem wykorzystać te gigantyczne elementy jako okładzinę wybranej ściany, na przykład ściany telewizyjnej.

Zapraszamy Państwa do Isante Tiles Studio Płytek w Centrum Praskie Koneser oraz obejrzenia wyjątkowych kolekcji wielkoformatowych płyt gresowych!