Dom na Warmii od Szlachtapp

Szlachtapp

Partnerzy

O inspiracji

W malowniczej okolicy, wsi Cerkiewnik został zaprojektowany parterowy dom jednorodzinny autorstwa Pracowni Projektowej Marta Szlachta. Zastosowanie prostej bryły o odpowiednich proporcjach oraz materiałów okładzinowych zewnętrznych jak drewniana deska elewacyjna oraz gont w kolorze ciemnej szarości, architektka nawiązała do krajobrazu polskiej wsi. Zaprojektowane duże przeszklenia pozwalają na przenikanie zieleni do wnętrza budynku.

Dom na Warmii to parterowy budynek na planie prostokąta o powierzchni 75m2. Posiada trzy sypialnie, łazienkę z pomieszczeniem gospodarczym oraz przestrzeń dzienną z antresolą. Salon z kuchnią zlokalizowano w centralnej części budynku. Natomiast sypialnie oraz łazienka umieszczono po stronie wschodniej i zachodniej budynku. Strefa dzienna otwiera się na ogród i łączy się ze strefą wypoczynkową zewnętrzną tak, aby możliwie największą ilość czasu spędzać na zewnątrz.

Ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie przeszklenia centralnej części budynku z obu stron ścian zewnętrznych. Taki zabieg nadaje lekkości bryle oraz – już od pierwszego spojrzenia – daje wrażenie zieleni we wnętrzu budynku.

Budynek zaprojektowano w konstrukcji szkieletowej uwzględniając rozwiązania ekologiczne i energooszczędne. Elewacje i podsufitki wnęk obłożono deskami w naturalnym kolorze drewna modrzewiowego.

Dom na Warmii to nie jedyny fenomenalny projekt Pracowni Projektowej Marta Szlachta – zapraszamy do zakładki na łamach nowoczesnej STODOŁY, a także do śledzenia mediów społecznościowych Architekta – Instagrama oraz Facebooka.

 

Szlachtapp

 

Partner

Szlachtapp