Niezwykłe drewniane domki w chmurach

Wood of Fire

Kategorie: Domy drewniane
Partnerzy

O inspiracji

Ardeny to bardzo zróżnicowany, mocno zalesiony region na terenie południowo-wschodniej Belgii. Miejsce to stało się popularne wśród turystów, nie dziwi więc że można tam znaleźć wiele oryginalnych baz noclegowych. Jedną z nich jest Domaine des Cabanes de Rensiwez oferująca komfortowe zakwaterowanie swoim gościom przez cały rok, gwarantując przy tym niesamowite widoki na rozciągające się aż po horyzont zalesione wzgórza i wijącą się rzekę Ourthe.Zyskujące na popularności domy typu „cabin house” to całoroczne drewniane domki na wynajem. Przeznaczone dla osób, które pragną spędzić czas blisko natury, ale doceniają również przytulne i nowoczesne wnętrza z klimatem. Ten malowniczo położony kompleks składa się z kilkunastu domków położonych nad rzeką, na nabrzeżu i wzgórzu.

Mocno zalesiony, górsko-wyżynny teren sprawił, że budowa domków w takim miejscu nie należała do najłatwiejszych. Tego wymagającego zadania podjął się zespół Juliena Croisiera – Just Wood It. Firma specjalizuje się w projektowaniu i budowie konstrukcji drewnianych w czterech głównych technologiach: słupowo-ryglowej, z drewna masywnego, z bali oraz szkieletowej. Co ciekawe, ze względu na bardzo strome i trudno dostępne tereny, w trakcie budowy wykorzystywano helikopter, który dostarczał potrzebne materiały.

Domki obłożono elewacją wykonaną z opalanego drewna Wood of Fire. Natomiast dach pokryto zielonym mchem, przez który przebija się kamienny komin. Nadaje to całości jeszcze bardziej bajkowego klimatu, ale również sprawia, że domki harmonijnie komponują się z otaczającą dziką przyrodą. Do drzwi wejściowych prowadzi szeroka drewniana kładka, wijąca się między skałami. Wnętrza także zostały wykończone panelami z opalanego drewna oraz wyposażone w kamienne wanny, ogromne łóżka i przytulne miejsca przy kominkach. Goście do dyspozycji mają również duży taras, z którego podziwiać można zapierające dech w piersiach zachody słońca.

Miejsce to jest niemalże całkowicie neutralne pod względem emisji CO2, jako że 90% konsumowanej energii pochodzi ze źródeł odnawialnych i produkowane jest na miejscu między innymi przez odrestaurowany młyn wodny. Ponadto, zdecydowano się na zastąpienie trawników kwietnymi łąkami, które oprócz walorów wizualnych zapewniają także ogromną bioróżnorodność.

Uderzające piękno wzgórz, bujnych zielonych lasów i spokojnie płynącej rzeki sprawia, że pobyt w tym miejscu dostarcza odwiedzającym niezapomnianych wrażeń.

Lokalizacja: Belgia

Montaż i projekt

Just Wood It