Domki La Pinta i naturalne piękne materiały

RAMONI BALESTRO ARQUITECTURA Ezequiele Panizzi
Partnerzy

O inspiracji

Znajdujące się w mieście Pinto Bandeira w Rio Grande do Sul, dwa identyczne domki La Pinta w kształcie litery „A” otaczają miejsce znane z pięknego krajobrazu. Koncepcja została oparta na wspomnieniach klientów i chęci stworzenia nowego doświadczenia na łonie natury.

Każdy domek ma łącznie 90m2 powierzchni użytkowej i 20m2 powierzchni zewnętrznej. Na parterze znajduje się SPA z hydromasażem oraz salon z kominkiem i fotelami, oba z widokiem na rzekę i zintegrowane z kuchnią, miejscem na grilla oraz salą telewizyjną z rozkładaną sofą. Sypialnia znajduje się na antresoli, która jest otwarta i posiada balkon, a na obu piętrach znajduje się łazienka.

Wnętrze domków charakteryzuje drewno sosnowe, materiał o naturalnym pięknie, który zapewnia poczucie przytulności i relaksu. Okno, podobnie jak świetlik, są umieszczone na połaci dachu i dobrze sprawdza się jako element dekoracji.

Drzwi przesuwne można szeroko otworzyć, aby umożliwić wentylację poprzeczną. Aby dopasować nową strukturę do otaczającego krajobrazu, główna fasada oferuje pełną perspektywę na małe uprawy, winnice i miejsce na ognisko. Drugi domek La Pinta otwiera się z kolei na rzekę i wschód słońca, świętując ulubione chwile na dużej wiejskiej posiadłości.

Natura uwarunkowała realizację domków, a naturalnie piękne otoczenie nadało budynkowi szczególny charakter, czyniąc architekturę specyficzną i niepowtarzalną.

Miejsce na ucieczkę, relaks i pobyt. Miejsce spotkań, by obserwować przyrodę na zewnątrz i wewnątrz nas. Nie ma nic lepszego niż ognisko rozgrzewające się w piękną noc z pełnią księżyca.

Szukasz ciekawej miejscówki na wypad poza miasto? Zajrzyj do naszej zakładki Do wynajęcia. 

Lokalizacja: Pinto Bandeira, Brazylia
Tekst: nowoczesna STODOŁA