DRZEWOstan to miejsce, gdzie drzewa są ważne

Partnerzy

O inspiracji

Czy można mieć wszystko? Wygody popularnych wakacyjnych kurortów, bliskość morza, ale także możliwość obcowania z przyrodą oraz poczucie intymności i odosobnienia? Można odwiedzić DRZEWOstan. Tutaj uda się zrealizować wszystkie te potrzeby.

Z miłości do przyrody

Położony w Niechorzu Drzewostan to zespół trzech małych stodół posadowionych na palach. Otoczeniem domku są drzewa, które rosły tu na długo przed powstaniem Drzewostanu: brzozy i piękna sosna czarna. To one były inspiracją do tego, aby zbudować domki kilka metrów nad ziemią. Dzięki temu drzewa zaglądają nam do okien, tworzą zieloną kotarę, są filtrem, przez który patrzymy na świat. Ich widok budzi nas rano z okna na antresoli i wita na tarasie. Drzewostan powstał z szacunku i miłości do przyrody. Ta przyroda odwdzięcza nam się tworząc dla nas wakacyjną, intymną enklawę zieleni.

Każdy z domków zaskakuje, bo został przez właścicielkę indywidualnie zaprojektowany. Do wyboru mamy więc: „Zielono mi”, gdzie drzewa wyrastają z podwyższonego tarasu, „Ptasie radio” – domek w bieli ozdobiony ptasimi elementami, z którego możemy obserwować budki lęgowe ptaków oraz „Więcej niż miód” – domek, którego motywem przewodnim są pszczoły. W każdym domku znajdziemy wiele detali i zaskakujących elementów wnętrza, które nawiązują do tematyki domku. Czekają tu na gości także tematyczne  gry i książki.

Poznaj domki na drzewie

Każdy z domków liczy około 35m2 i składa się z salonu z aneksem kuchennym, przestronnej antresoli z podwójnym łóżkiem, małego pokoju na parterze z łóżkiem piętrowym oraz łazienki i schowka. Wnętrze domku wykończone jest drewnianą boazerią. Na antresolę prowadzą schody, które stylistyką przypominają drabiny w wiejskich stodołach. Coś dla miłośników spania na sianie, choć znacznie wygodniej! … wygodniej i piękniej, bo przeszklona ściana sypialni pozwala nam podziwiać z antresoli kołyszące się na wietrze brzozy. Tutaj nie potrzebny jest telewizor.

Posadowienie domków na palach nie tylko umożliwiło lepszy kontakt z naturą, ale też pozwoliło odzyskać przestrzeń pod domkami. Tutaj wieczorami możemy spędzać wspólnie czas przy dużym stole, zjeść kolację, cieszyć się widokiem dzieci bawiących się w starej odrestaurowanej rybackiej łódce. Wszystkie detale są tutaj przemyślane i celowe.

Drzewostan to miejsce dla osób, które potrafią docenić pomysł oraz lubią czerpać energię z natury. Wszystko tutaj jest – dosłownie i w przenośni – na wysokim poziomie! Przywołaj swoje wspomnienia z dzieciństwa, przyjedź i przekonaj się jak tu wyjątkowo!

Lokalizacja: Niechorze, Polska

Gospodarz

DRZEWOstan