DublDom

BIO ARCHITECTS
Partnerzy

O inspiracji

DublDom oznacza Dom podwójny i ma konstrukcję modułową, która jest wytwarzana w fabryce w pobliżu Moskwy.Ten sprytny system pozwala na zbudowanie domu już w ciągu jednego dnia.
DublDom może być wykorzystywany główne jako pierwszy dom lub jako domek letniskowy, a kupujący otrzymuje go wraz z wszystkimi dodatkami. Według architektów, projekt obejmuje meble, urządzenia sanitarne i inne, hydraulikę oraz ocieplenie.
Konstrukcja opiera się na drewnianej ramie, która wypełniona jest sporą ilością materiału termoizolacyjnego. Dach oraz ściany zewnętrzne wydają się być obite jakimś rodzajem blachy falistej. Przednia fasada jest w całości przeszklona od podłogi aż po sufit, zapewniając wnętrzu sporą ilość naturalnego światła.
Wnętrze prawie w całości wykończone jest jasnym drewnem, które wykorzystano też do zrobienia mebli. Dom ma dwa świetliki oraz kilka okien, które doświetlają kuchnię oraz miejsce do spania, znajdujące się na końcu budynku.
DublDom zawiera różnego rodzaju przestrzenie, w tym duży salon w części przedniej, jadalnię i kuchnię, przytulny kącik do odpoczynku, sypialnię i łazienkę. Pewien stopień prywatności zapewnia duży drewniany schowek, który dzieli przestrzeń na bardziej publiczną i prywatną.
Miejsce do spania to mały kącik z tyłu domu, w którym mieści się dwuosobowe łóżko. Miejsce to można oddzielić zasłoną, która została zamontowana w tym miejscu. DublDom dostępny jest w dwóch rozmiarach, z których każdy wyposażony jest w meble i inne systemy potrzebne do zwykłego funkcjonowania.

Podziwiaj naszą galerię na Pinterest oraz poczytaj aktualności na Facebook

Architekt i foto: BIO Architects
Produkcja: DublDom
Tekst: nowoczesna STODOŁA