Duże przeszklenia w nowoczesnej architekturze

MULTIKO Architektura Okien

Partnerzy

O inspiracji

Firmę Multiko Architektura Okien założyliśmy w 2003 roku. Oczywiście nie od razu działaliśmy na taką skalę jak teraz i z takimi przeszkleniami. 20 lat temu rynek i możliwości technologiczne były zupełnie inne. Na starcie dostarczaliśmy stolarkę do klasycznych domów jednorodzinnych. Najpierw drewnianą i drewniano – aluminiową, potem również PVC. Z upływem czasu dostrzegliśmy lukę w rynku premium domów luksusowych.

Jednak powstające nowe, coraz odważniejsze projekty domów, stawiały również wyższe wymagania konstrukcjom okiennym. Z tego powodu nasz Dział Wycen powiększył się o nowy Dział Projektowy, w którym architekci i technolodzy odpowiedzialni będą za dopasowanie okien do najbardziej wymagających realizacji, stając się w końcu bezpośrednim wsparciem i partnerem technologicznym największych biur projektowych w kraju.

Kolejnym poważnym krokiem była rozbudowa firmy o Dział Produkcyjny. Chcieliśmy mieć wpływ na jakość okien i tworzyć nowe rozwiązania technologiczne. By to osiągnąć musieliśmy postawić na kompleksowość usług. A jak zapewnić wysokiej jakości usługi od A do Z? Posiadać własny zespół i miejsce, gdzie będziemy tworzyć nowoczesne okna aluminiowe. Tak stworzył się dział produkujący okna oparte o systemy aluminiowe. Samodzielne kształtowanie tkanki okiennej, od początku do końca, to duża odpowiedzialność, ale i komfort niezależności od zewnętrznych podmiotów.

Własna brygada montażowa

Kompleksowość usług dopinają montaże. Posiadamy własne brygady montażowe. Dzięki temu, że nie musimy bazować na firmach zewnętrznych, mamy pewność, że okna, które wyprodukowaliśmy, będą profesjonalnie zamontowane. Możemy się poszczycić tym, iż pracują z nami fachowcy w swoich dziedzinach. Oprócz dobranych pracowników dysponujemy sprzętem, dzięki któremu możemy dostarczyć nawet największe przeszklenia do trudno dostępnych miejsc i zamontować je na dużych wysokościach.

Zgranie wszystkich tych elementów skutkuje możliwością tworzenia i montowania nowoczesnych przeszkleń. Nasze doświadczenie i otwarcie na nowe rozwiązania powoduje, że co raz więcej biur projektowych decyduje się na współpracę z Multiko. Jesteśmy jednocześnie z tego dumni, jak i daje to dużą energię do dalszych działań.

Balansowanie na granicy wykonalności

Stawiamy na indywidualne rozwiązania i design. Postanowiliśmy zaryzykować i już widzimy, że to był dobry ruch. Okno imponujące wielkością, balansujące wręcz na granicy wykonalności zarówno szkła, jak i konstrukcji, niesystemowe połączenia, niestandardowe wycinanki. Jeśli nie ma rozwiązania systemowego, my je tworzymy. Tłoczymy, wyginamy, spawamy i dostarczymy gotowe okno na budowę.

Dziś okno nie może stanowić bariery, a otoczenie domu ma wlewać się do wnętrza, stając się integralnym elementem jego aranżacji. Zacieranie granic między przestrzenią domu a, tym co poza nim wchodzi w nowy etap dzięki zastosowaniu jeszcze bardziej przeziernego szkła, niezaburzającego odbioru kolorów. Dążymy też do zminimalizowania progów w oknach przesuwnych i zintegrowania ich z podłogą.

Inwestorzy i architekci coraz wybierają okna zautomatyzowane, co wynika z jej dostosowania do funkcji domu inteligentnego. Na czym to polega? Takie okna i elementy osłonowe mogą reagować na natężenie światła czy opady deszczu. Jest to bardzo wygodne i zapewnia pełen komfort użytkowania.

MULTIKO Architektura Okien przewaga dzięki doświadczeniu – prawidłowy montaż robi różnicę…