Ebnit

Architekten Innauer Matt Nicolas Wefers
Kategorie: Domy drewniane
Partnerzy

O inspiracji

Ebnit to minimalistyczny domek położony w Bezau w Austrii, zaprojektowany przez Architekten Innauer Matt we współpracy z Niną Beck. Położony na zboczu, dom wychodzi na dolinę z niezakłóconym widokiem.

Wysokie góry i bujne drzewa otaczają drewnianą chatę, która wyróżnia się na tle zielonego otoczenia ze względu na swoją materialność. Trzypiętrowa konstrukcja stoi na betonowej podstawie, ale poza tym jest zbudowana z drewna. Cienkie drewniane panele otaczają cały budynek, nadając mu efektowny wygląd zewnętrzny, ale także filtrując naturalne światło wpadające do wnętrza.

Drewniana konstrukcja nakryta dwuspadowym dachem z balkonami na każdym poziomie pierzei. Drewniana konstrukcja pozostaje odsłonięta we wnętrzu, tworząc ciepłą atmosferę, której towarzyszy mosiężny kominek. Wbudowany zawijany bankiet znajduje się obok otwartej kuchni, maksymalizując przestrzeń wewnątrz. Duże okna zapewniają widok na bujny las, a balkony zacierają granicę między wnętrzem a zewnętrzem, przybliżając mieszkańców do natury. Wnętrza również obłożone są drewnem, zarówno jeśli chodzi o ściany, jak i meble. Ściana z ciemnozielonych płytek w salonie i marmurowa płyta w kuchni przerywają ciągłość powierzchni drewnianych i dodają domowi nieoczekiwany element wizualny.

Lokalizacja: Bezau, Austria
Tekst: nowoczesna STODOŁA