Extruded House – projekt łączący dwa całkowicie odmienne style

Kategorie: Wnętrza
Partnerzy

O inspiracji

Extruded House to projekt na zamówienie, charakterystyczny dla specyfiki życia i mieszkańców, którym ma zapewnić schronienie. Dzięki swojej absolutnej skromności i prostocie, Extruded House przyciąga wzrok zarówno mieszkańców, jak i przypadkowych przechodniów.Budynek łączy stare z nowym, poprzez bezpośrednie zderzenie i połączenie dwóch całkowicie innych brył. Zapewnia współczesną linię myślenia o tym, czym jest dom.

Mówią, że dom człowieka jest jego zamkiem. Niezrównane miejsce bezpieczeństwa, komfortu i prywatności. Miejsce, w którym można dzielić chwile z najbliższymi i mieć spokój ducha lub prywatność, gdy jest to potrzebne. Extruded House jest takim domem dla młodej pięcioosobowej rodziny, której życie zostało zdominowane przez poważne problemy zdrowotne jednego z ich synów.

Extruded House od początku był skromnym projektem, ale z odważnym zakończeniem. Solidne kości pierwotnego domu zachowano i ulepszono, aby zapewnić logiczny przepływ krążenia przez prywatne części domu. Tutaj zapewnione są miejsca, aby członkowie rodziny mogli znaleźć ciszę lub samotność potrzebną na koniec pracowitego dnia. Jednak idąc w kierunku tyłu istniejącego domu, pociąga nas oczekiwanie czegoś znacznie wspanialszego.

Z tyłu pierwotnego domu powstała przybudówka w formie prostej, dwuspadowej bryły. Otwarty po sklepienie salon i w całości przeszklona ściana szczytowa sprawiają, że przestrzeń wydaje się o wiele większa. Stylowo dobrane dodatki i stonowana kolorystyka nadają wnętrzu prostego, ale nowoczesnego stylu.

Lokalizacja: Neutral Bay, Australia
Tekst: nowoczesna STODOŁA