Film o architekturze „Domu pod Mielcem”

MEEKO Architekci

Partnerzy

O inspiracji

The House That Can Do More
Film o architekturze „Domu pod Mielcem”

Architektura i wnętrza: MEEKO Architekci
Kamila Fijałkowska-Janiec i Tomasz Janiec

O filmie

Każdy innowacyjny projekt architektoniczny to historia ludzi, którzy mieli wizję, odwagę oraz wiedzę, aby zrobić coś inaczej. To także historia bliskiej współpracy z partnerami, którzy podobnie patrzą na świat, ufają sobie i pomagają. Zafascynowani innowacyjnymi rozwiązaniami technologicznymi typu Smart House, Kamila i Tomek, para architektów z MEEKO Architekci, zaprojektowali idealną przestrzeń do życia – dom, który może więcej.

”The House That Can Do More” zabiera widzów w podróż po meandrach projektowania i kreacji unikatowej przestrzeni mieszkalnej oraz stylu życia. Film pokazuje jak osiągnięcia współczesnej technologii zostały połączone z modernistyczną bryłą domu, zmieniając życie jego mieszkańców w sztukę.

“Build the classic not bestseller.”

Architektura „Domu pod Mielcem” jest przykładem zbalansowanego połączenia i synergii form tradycyjnej stodoły mieszkalnej oraz nowoczesnej bryły z płaskim dachem. W tej realizacji zostało wypracowane klasyczne i ponadczasowe rozwiązanie dedykowane architekturze mieszkaniowej jednorodzinnej będące odpowiedzią na współczesne potrzeby. Bryły harmonijnie ze sobą współpracują, zarówno przestrzennie jak i programowo. Dominująca forma stodoły jest wykończona antracytową blachą na rąbek stojący Ruukki Classic. Blacha nadaje charakteru górnej kondygnacji ponadto jest niezwykle trwała, elegancka i ponadczasowa. Idealnie współgra z geometrią domu. Jako pierwsza zwraca uwagę, gdyż dzięki swej wyjątkowej barwie kontrastuje z białym parterem budynku, jednocześnie nawiązując kolorystycznie do okien i świetnie komponując się z deskami cedrowymi, stanowiącymi element ocieplający.

“Simplicity means elegant”

Ta realizacja jest przykładem wdrożenia inteligentnych systemów firmy Smart-Housing dopasowanych dla potrzeb i stylu życia jego mieszkańców. Rozwiązania w nim zastosowane przewidują i automatycznie reagują na zmiany parametrów otoczenia zewnętrznego takich jak temperatura, nasłonecznienie, wilgoć oraz bezpieczeństwo. Automatyka jest odpowiedzią na współczesne zapotrzebowania związane z zarządzaniem i monitorowaniem instalacji dedykowanych centralnemu ogrzewaniu, wentylacji mechanicznej, klimatyzacją jak i sterowaniem rolet w oknach. Nowoczesna technologia pomaga mieszkańcom w kontroli zużycia energii, a dom jest wysoce energooszczędny pomimo swojej kubatury.

„Życie w zgodzie z naturą i ekologią, dbanie o świadome zużycie energii to podstawy działania współczesnego domu. Praktyczne zastosowanie technologii jest fundamentalne.”

Więcej projektów od MEEKO Architekci znajdziecie w zakładce pracowni na łamach nowoczesnej STODOŁY. Zapraszamy do śledzenia działań architektów na ich mediach społecznościowych – Instagramie oraz Facebooku.

Partnerzy filmu The House That Can Do More:

RUUKKI – Nowoczesne pokrycia dachowe,
SmartHousing – Twój inteligentny dom.