Furggaleidis

sandro durrer Samuel Holzner
Kategorie: Domy drewniane
Partnerzy

O inspiracji

Dom Furggaleidis znajduje się w Buchen, małej wiosce w Szwajcarii. Otoczony piękną przyrodą i niezakłóconą strefą rolniczą. Długi i spokojny tom ma swoje korzenie w regionalnych stajniach, które przez dziesięciolecia kształtowały krajobraz. W ten sposób dom Furggaleidis podejmuje różne tematy i struktury, nie ignorując faktycznego przeznaczenia współczesnego budynku mieszkalnego.

Silne powiązanie z otoczeniem oraz doskonałe wkomponowanie w teren oznacza, że wszystkie pomieszczenia dostosowano do ich przeznaczenia i optymalnie zaaranżowano. Otwarty i jasny strych zawiera główne pomieszczenia mieszkalne i maksymalnie oddaje wspaniały świat zewnętrzny. Duży zadaszony obszar zewnętrzny również zintegrowano z siecią tektoniczną domu. Umożliwia to bezpośredni dostęp do ogrodu.

Natomiast parter z prywatnymi pokojami tworzy bezpieczne schronienie, które jest odpowiednio wspierane przez dominujące filtry elewacyjne. Przestrzeń między tymi filtrami a przeszkleniami sięgającymi od podłogi do sufitu nadaje pomieszczeniu dodatkową głębię i jednocześnie służy jako naturalna ochrona przed słońcem. Masywne, surowe i wstępnie poszarzałe drewniane szalunki otulają cały budynek i wspierają spokojny, minimalistyczny i przejrzysty wygląd na zewnątrz.

Wpasowany we wnętrze system Grenton Smart Home

Trudne do adaptacji ukształtowanie terenu i wielkie przeszklenia, które otwierają się na przecudowne tereny szwajcarskiej Luzein. Twórcą koncepcji domu na skale jest sandro durrer, który nie raz udowadnia, że niemożliwe dla niego nie istnieje. Zwróćcie uwagę, że cały koncept jest utrzymany w zgodzie z naturą. Wnętrze w całości drewniane z odrobiną kamienia. To właśnie tu idealnie sprawdziłby się Grenton Smart Home, który nie tylko pilnowałby domu, ale przede wszystkim wpasowałby się w koncepcje wnętrza dzięki drewnianym panelom.

Lokalizacja: Buchen, Szwajcaria
Tekst: nowoczesna STODOŁA

SYSTEM INTELIGENTNEGO DOMU

Grenton Smart Home