Gallery BARN

IF_DO Jo Underhill
Partnerzy

O inspiracji

Położona w wiejskim Suffolk Gallery BARN zawiera kolekcję dzieł brytyjskich artystów Paula i Johna Nashów. STODOŁOWĄ bryłę zaprojektowano jako wszechstronną przestrzeń zarówno do rozrywki na dużą skalę, jak i wypoczynku.

XVII-wieczna STODOŁĘ rolniczą przekształcono poprzez wstawienie dwóch nowych interwencji na obu końcach, z formami, teksturami i kolorami inspirowanymi obrazami Nasha. Dwie wolnostojące bryły zaprojektowano tak, aby były niezależne od fachowo odrestaurowanej drewnianej ramy, bardzo lekko dotykając zabytkowego budynku. Pięć starannie zaaranżowanych otworów stworzono w zewnętrznej powłoce, pozwalając na zalanie naturalnego światła i przebłyski widoków, obramowując krajobraz poza Gallery BARN.

Kapsuły to urządzenia pozwalające na kontemplację, samotność i eskapizm, a także występy i spożywanie posiłków. Na północy fortepian wyeksponowano na widoku, podczas gdy na południu szereg bardziej intymnych przestrzeni splata się wokół żaluzji z listew, zapewniając tajny gabinet, przytulną galerię i minstrele.

Lokalizacja: Suffolk, Anglia
Tekst: nowoczesna STODOŁA

Architekt