Gumtree Lodge, czyli chata wśród drzew eukaliptusowych

WT ARCHITECTURE
Partnerzy

O inspiracji

Gumtree Lodge to miejsce idealne dla tych, którzy poszukują spokoju i bliskości natury. Chata znajduje się w australijskich Górach Błękitnych w Nowej Południowej Walii i oddalona jest od Sydney o około 100 km.

Przygoda zaczyna się już w mieście Hawkesbury, skąd niedaleko na ogromne, 12-hektarowe „Ranczo Ding Dang Doo”. Ze względu na dużą powierzchnię rancza, w drodze do chaty podziwiać można bardzo różne krajobrazy. Na początek gości wita rozległa dolina, która zamienia się w ogromny pas terenu porośniętego australijskim buszem. W końcu dociera się do pięknej chaty, która przypomina namiot w stylu safari, ukrytej pomiędzy drzewami eukaliptusowymi.Chata-namiot oferuje wszystkie wygody, jakie mogą być potrzebne w takim miejscu. Jest tu jedno pomieszczenie z dużym, przytulnym łóżkiem, pełny aneks kuchenny z lodówką i mikrofalówką, zewnętrzny grill oraz łazienka z ekologiczną toaletą. W chłodniejsze noce wnętrze chaty można ogrzać wewnętrznym kominkiem, a najbardziej wymagających gości zaskoczy nawet ekspres do kawy, w którym można przyrządzić kawę z wypalanych lokalnie ziaren.

W piękne, słoneczne dni można eksplorować dziką okolicę, która zaczyna się tuż za progiem domku. W lesie wytyczono wiele ścieżek, które prowadzą w najciekawsze miejsca rancza. Stąd można więc dojść do zagrody koni lub nad jezioro, w którym można zamoczyć stopy albo wziąć orzeźwiającą kąpiel. Idealnym miejscem do odpoczynku będzie też sam taras domu. Wystarczy usiąść, by poczuć niesłychany spokój miejsca oraz otaczającą domek przyrodę.

Na szczególną uwagę zasługuje piękna, zewnętrzna wanna. Kiedy zapada zmrok, można rozkoszować się ciepłą kąpielą w blasku świec, słuchając spadających kropli deszczu lub odgłosów natury. Coś takiego sprawia, że goście czują się tu jakby „prawdziwy świat” zostawili daleko za sobą.

To Glamping w pełnym znaczeniu tego słowa. Słońce czy deszcz, to miejsce zostało stworzone po to, by zregenerować ciało i umysł w bliskości z przyrodą, nie rezygnując przy tym z komfortu i luksusu.

Lokalizacja: Nowa Południowa Walia, Australia