HAJ Cottage

ADR Formafatal BoysPlayNice
Partnerzy

O inspiracji

Zadaniem było stworzenie obiektu rekreacyjnego umożliwiającego spędzanie wolnego czasu zarówno latem, jak i zimą, zapewniającego przestrzeń do spotkań w gronie rodziny i przyjaciół. Budynek miał wpisywać się w krajobraz i szanować lokalną architekturę, a jednocześnie sprawiać wrażenie nowoczesnego i odpowiadać potrzebom współczesnego życia.

Budynek położony jest na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego, w otoczeniu dziewiczej przyrody, bez żadnych ogrodzeń i barier. Od strony północnej do działki przylega las. Z większości okien roztacza się piękny widok na dolinę. To dom parterowy z poddaszem mieszkalnym. Dzięki kamiennej podstawie budynku otaczający teren może naturalnie opływać dom. Konstrukcja składa się z dwóch podstawowych mas. Bryła główna ma kształt prostokąta i nakryta jest dwuspadowym dachem. Bryłę drugą stanowi parter z płaskim dachem. Te dwie bryły przeplatają się.

Na parterze, w części pod bryłą główną, zaprojektowano przestrzeń dzienną z kuchnią i jadalnią, zaplecze techniczne domu oraz strefy relaksu. Garaż znajduje się w drugiej części budynku. Na poddaszu, dostępnym z korytarza jednobiegową klatką schodową, znajdują się trzy sypialnie, dwie łazienki i osobna toaleta. Główna sypialnia posiada loggię od strony północnej. Pozostałe dwie sypialnie mają podwyższoną platformę, która służy okazjonalnie jako miejsce do spania. Elewacje są w przeważającej mierze pokryte drewnem modrzewiowym.

Lokalizacja: Karkonosze
Tekst: nowoczesna STODOŁA

Architekt