Płynna przestrzeń Hartford Residence

Clayton Korte ANDREA CALO
Kategorie: Wnętrza
Partnerzy

O inspiracji

Dzięki wizji właściciela wyrafinowanego schronienia, Hartford Residence wyróżnia się płynnymi przestrzeniami i pomysłowymi detalami. Ta centralnie położona rezydencja w Teksasie w pełni wykorzystuje swoją stromo nachyloną, pełną zieleni stronę w ugruntowanej dzielnicy Austin. W całym domu o powierzchni 492 metrów kwadratowych przepływ przestrzeni jest zapewniony przez naturalne światło. Pokoje otwierają się jeden po drugim i przyciągają, aby odkryć, co będzie dalej.

Hartford Residence w krainie czarów

Dwie zwodniczo proste parterowe konstrukcje szczytowe połączone są szklanym foyer wejściowym przez formalny dziedziniec wejściowy. Foyer Hartford Residence wita gości unikalnym wzorem podłogi z drewna dębowego. Odsłania również żywą oazę na świeżym powietrzu z basenem na zatopionym podwórzu. Jednocześnie łączy ono skrzydła przestrzeni codziennej i prywatnej na głównym poziomie.

W skrzydle rekreacyjnym duży pokój łączy kuchnię, jadalnię i salon z balkonem z widokiem na basen poniżej. Neutralna paleta kolorów wnętrza zwraca uwagę na odważne detale. Hartford Residence zdobi między innymi poplamiona czarna szafka i piękna wyspa kuchenna z marmurowego drewna.

„Ponieważ miasto Austin wciąż się rozwija”, zauważa Paul Clayton, dyrektor Clayton Korte. „Ta rezydencja ewokuje nowoczesną prostotę, szanując jednocześnie historię otaczającej ją dzielnicy Clarksville”. Z poziomu ulicy widać pozornie parterowy dom, ale schody wejściowe prowadzą w dół do obszernych miejsc spotkań i sypialni schowanych poniżej. Rozwijające się przestrzenie zapewniają mieszkańcom i gościom poczucie odkrycia. Do Hartford Residence przynależy garaż na trzy samochody.

Gra światła

Gdy światło i cień zmieniają się w ciągu dnia, popołudniowe słońce wlewa się przez duże okna sypialni i świetlik w łazience. Światło to kierowane jest do apartamentu głównego, który znajduje się w prywatnym skrzydle naprzeciwko balkonu. Centralne, delikatne, otwarte schody prowadzą do pokoi gościnnych i dużego pokoju rodzinnego na niższym poziomie. Pokój rodzinny płynnie rozciąga się przez znikające szklane drzwi do zadaszonej kuchni na świeżym powietrzu, patio oraz basenu.

Lokalizacja: Austin, Stany Zjednoczone
Tekst: nowoczesna STODOŁA