Hergest Lee Cabin – tu „inność” jawi się w opływowości

Kategorie: Domy drewniane
Partnerzy

O inspiracji

Hergest Lee Cabin to nowoczesna STODOŁA o zaokrąglonych kształtach. Jej „inność” jawi się w opływowości. A teraz jej drzwi zostały otwarte dla podróżników.STODOŁA kształtem przypominająca, jednak brak ostrych krawędzi, sprawia, że jest unikatowa. Hergest Lee Cabin ze swoim zaokrąglonym dwuspadowym dachem została zaprojektowana i zbudowana przez stolarza Paula Genta. Ukończony w marcu 2020 roku nie mógł gościć głodnych doświadczeń turystów, jednak obecnie cieszy on się już ich towarzystwem.

Hergest Lee Cabin zbudowano z lokalnego cedru. Jego niekonwencjonalne krzywizny zainspirowały projekty Franka Gehry’ego i naśladują naturalne linie Hanter Hill, które znajduje się naprzeciwko domu. Wnętrze zdobią unoszące się w powietrzu schody. Z kolei wysokie sufity i niewyraźne linie między ścianami i sufitami, tworzą wrażenie przestrzeni, która przeczy rzeczywistym wymiarom STODOŁY. Ot, zabawa z formą.

Wnętrza STODOŁY utrzymano w kolorystyce szarości, brązu oraz błękitu, inspirowane edwardiańskimi salonami, a meble – tu widoczne są wpływy z połowy wieku – spójrzmy choćby na krzesła Ercol 203 i sofę Stouby. Ale to małe detale naprawdę dodają charakteru, znalezione przedmioty z targów staroci i ekscentryczne kreacje lokalnych artystów, podnoszą estetykę przestrzeni, zapewniając naprawdę wyjątkowy duchowo wypoczynek. W części sypialnianej stoi łóżko typu king-size, które własnoręcznie wykonał właściciel. Ponadto, opływowa STODOŁA mieści również antresolę, która pełni funkcję drugiej sypialni.

Hergest Lee Cabin jest idealnym miejscem dla dbających o środowisko. Tu opływowe ściany kryją w sobie ciągłą warstwę izolacyjną i oddychającą membranę, która prawie całkowicie eliminuje przeciągi. Wszystkie farby i lakiery są naturalne, a ciepło pochodzi z energooszczędnych paneli na podczerwień. Jeśli interesuje Was system grzewczy oparty na podczerwieni, sprawdźcie Heat Decor.

A jeśli stawiacie na aktywny wypoczynek, miejsce kusi wędrówką do Stanner Rocks z widokiem na dolinę i dzikie konie, Hanter Hill z widokiem na czarne góry i Brecon Beacons oraz Hergest Ridge z pięknymi widokami na wzgórza Malvern. A to nie wszystko…

Jeśli rozmarzyła Was Hergest Lee Cabin, koniecznie zajrzyjcie do naszej zakładki „Do wynajęcia”.

Lokalizacja: Presteigne, Walia
Tekst: nowoczesna STODOŁA