Dzikość Holly Water Cabin

Out of the Valley STEPHANIE OSMOND RUPERT MCKELVIE
Kategorie: Domy modułowe
Partnerzy

O inspiracji

Holly Water Cabin zbudowano jako samodzielny dom wakacyjny w sercu Devon w Wielkiej Brytanii, dla klientów pragnących zdywersyfikować swoje pola uprawne. Starali się stworzyć przestrzeń, która zaprosi mieszkańców do bliskiej relacji z plenerem, a jednocześnie zapewni najwyższy komfort.

Do Holly Water Cabin można dotrzeć ścieżką, która wije się przez pole kukurydzy. Pokryto ją cedrem pochodzącym z lokalnego młyna w warsztacie Out of the Valley w Dartmoor. Zewnętrzna strona bryły charakteryzuje się dużym jednospadowym dachem z dużymi okapami. Budynek zbudowano wokół ramy z daglezji, uniesionej nad ziemią na fundamentach pirsu, aby zminimalizować zapotrzebowanie na beton. Wysoce izolowana – z izolacją roślinną – oraz z wysoką specyfikacją szczegółów membrany i osłony dla długowieczności i efektywności energetycznej.

Wewnątrz Holly Water Cabin tylną ścianę otwartego wnętrza zajmuje dębowa kuchnia. Z kolei w elewację szczytową wsunięto łazienkę i sypialnię z podwójnym łóżkiem. Przesuwne drzwi otwierają się z salonu na rozległą modrzewiową werandę z miedzianą wanną, w której można kąpać się wśród natury.

Ściany wewnętrzne pokryte są tynkiem glinianym – naturalną alternatywą dla tynku, która pomaga utrzymać oddychającą powłokę budynku oraz regulować wilgotność i temperaturę, a także zapewnia przyjemną organiczną fakturę. Naturalne materiały użyte w całym budynku oferują spokojną paletę kolorów, która harmonizuje z otaczającym krajobrazem.

Czas spędzony w Holly Water Cabin wczasowiczom ułatwia dziki obszar 4,5-hektarowego pola wokół domku.  Brak ingerencji człowieka w areał ma na celu wprowadzić różnorodność na ziemi i powitać nową przyrodę.

Szukasz pomysłu na elewację swojego domu? Pomyśl o deskach kompozytowych od Fabryki Tarasów.

Lokalizacja: Devon, Anglia
Tekst: nowoczesna STODOŁA