Hotel San Luis w Merano

San Luis Retreat Hotel & Lodges
Partnerzy

O inspiracji

Miasteczko Merano w północnej części Włoch słynie ze swych ośrodków spa oraz pięknych, górskich widoków. Zaledwie kilka kilometrów od tego miasteczka, w pięknym otoczeniu alpejskiego parku położonego na płaskowyżu Avelengo, kryje się oryginalny Hotel San Luis, który jest idealnym miejscem dla tych, którzy szukają ucieczki od miejskiego zgiełku w otoczeniu oryginalnego luksusu.

Ten prywatny hotel został stworzony przez Alexa i Claudię Meister, którzy są czwartym pokoleniem rodziny, do której należy Hotel Irma.

Hotel San Luis idealnie dopasowuje się do swego naturalnego otoczenia. Poszczególne budynki zaprojektowano tak, by zapewniały gościom bliskość z przyrodą. Budynki powstały z cennego „drewna księżycowego”, zwanego Mondholz, które poddawane jest obróbce zgodnie z cyklami księżyca, dzięki czemu zachowuje swą odporność i energię.

Goście mogą odpoczywać w chatach, które zwrócone są w kierunku lasu lub dużego jeziora o powierzchni 5800 m2. Znajdujący się tu Clubhouse umożliwia relaksację i regenerację. Pozwala korzystać z oryginalnego spa i sali do ćwiczeń, a nawet małej sali kinowej. Jest tam też przepiękny basen, który przechodzi z wnętrza hotelu do jeziora.

W centralnym budynku urządzono restaurację, która podaje lokalne dania kuchni śródziemnomorskiej. Kuchnia bazuje na warzywach, jagodach i rzadkich ziołach, które uprawiane są na czterech hektarach pól, które otaczają hotel.

Jeśli goście mają ochotę na bardziej aktywny wypoczynek, mogą wyruszyć na szlak górski, który zaczyna się tuż za progiem ich chaty. Z każdego miejsca mogą też podziwiać zapierające dech w piersiach widoki, które są nieodłączną cechą tutejszego krajobrazu.

Szukasz miejsca, gdzie wypoczniesz i będziesz napawać się pięknymi widokami? Zajrzyj do naszej zakładki – Do wynajęcia. 

Lokalizacja: Merano, Włochy
Tekst: nowoczesna STODOŁA

Architekt

San Luis Retreat Hotel & Lodges