ICONE HOUSE

Paillard-Jumeau PERIPHERIQUES ARCHITECTES
Partnerzy

O inspiracji

To współczesna wersja charakterystycznego, indywidualnego domu, który pozbawiony jest zbyt wielu z góry założonych pomysłów.Ma on wprawdzie klasyczne cztery ściany i pochyły dach, które powszechnie uznawane są za bazowe wymagania, ale jego całościowy wizerunek został dopracowany na nowo.

Ściany przechodzą jedna w drugą, przemieniając dom w tajemniczy monolit, pozbawiony wszystkich tradycyjnych dodatków (rynny, kominy, przewieszenia i obsadzone kwiatami balkony). Jednocześnie dom może być obity każdym rodzajem współczesnego materiału industrialnego, czyli np. drewnianymi panelami, płytami z poliwęglanu, metalową kratownicą itd. To właśnie ten ostatni materiał został zastosowany w przypadku klientów z podparyskiego miasta. Po kracie ma się piąć zieleń, która z czasem będzie rodzajem kamuflażu dla całego budynku i pomoże mu dosłownie „wróść” w otoczenie.

W ten sposób, dwa lata po ukazaniu się katalogu „36 Propositions for a Home”, jeden z tych domów w przystępnej cenie w końcu ujrzy światło dzienne.

Lokalizacja: Francja

Tekst: nowoczesna STODOŁA