NowoczesnaSTODOŁA
NowoczesnaSTODOŁA

industrialana kamienica

O inspiracji

Stare mury jednej z kamienic przy krakowskim rynku dostały drugie życie.Chropowata faktura cegieł pokryta została farbami: białą i czarną. Przy podłodze zaś znak rozpoznawczy wnętrza - wzór imitujący przydymienie. Skandynawskie inspiracje przeplatają się tu z dodatkami w stylu loft. Surowy klimat łagodzą miękkie tkaniny i drewno.

Pomysł na mieszkanie... powstał przy pierwszej wizycie na budowie. Wtedy już panowie wykonawcy czyścili ściany z tynków i zaczęły się pokazywać cegły, piękne przejścia i faktury. Żal było tego nie zostawić. Odsłonięte cegły połączyliśmy ze stylem industrialnym i skandynawskim w bardziej szorstkim wydaniu. W rezultacie powstał stylistyczny miks z piękną, starą cegła na pierwszym planie.

Najlepszym pomysłem jest ... wyspa kuchenna – dzięki temu, że nie jest przyklejona do ściany wnętrze nabrało oddechu. Może nie da się przy niej usiąść, ale ładnie kształtuje przestrzeń. Potężna drewniana szafa w kuchni - będzie się ładnie starzeć i wszytko się tam mieści. Przejściowa garderoba w sypialni, ale bez ściany. Szafy wydzielone są tkaninami.

Największym wyzwaniem zaś ... było dopilnowanie wykonania tych wszystkich niespotykanych elementów jak “odymione” ściany, “grzyb” na ścianie (sama musiałam go ostatecznie wymalować), zardzewiałe blachy. Spotkaliśmy się z dużym niezrozumieniem ze strony wykonawców i ciągle musieliśmy ich zapewniać, że będzie dobrze.

Warto też zerknąć na PINTEREST oraz facebook

Architekt: Sylwia Liana i Andrzej Dudek
Fotograf: Sylwia Liana
Źródło: domzpomyslem