industrialana kamienica

SYLWIA LIANA
Partnerzy

O inspiracji

Stare mury jednej z kamienic przy krakowskim rynku dostały drugie życie.Chropowata faktura cegieł pokryta została farbami: białą i czarną. Przy podłodze zaś znak rozpoznawczy wnętrza – wzór imitujący przydymienie. Skandynawskie inspiracje przeplatają się tu z dodatkami w stylu loft. Surowy klimat łagodzą miękkie tkaniny i drewno.

Pomysł na mieszkanie… powstał przy pierwszej wizycie na budowie. Wtedy już panowie wykonawcy czyścili ściany z tynków i zaczęły się pokazywać cegły, piękne przejścia i faktury. Żal było tego nie zostawić. Odsłonięte cegły połączyliśmy ze stylem industrialnym i skandynawskim w bardziej szorstkim wydaniu. W rezultacie powstał stylistyczny miks z piękną, starą cegła na pierwszym planie.

Najlepszym pomysłem jest … wyspa kuchenna – dzięki temu, że nie jest przyklejona do ściany wnętrze nabrało oddechu. Może nie da się przy niej usiąść, ale ładnie kształtuje przestrzeń. Potężna drewniana szafa w kuchni – będzie się ładnie starzeć i wszytko się tam mieści. Przejściowa garderoba w sypialni, ale bez ściany. Szafy wydzielone są tkaninami.

Największym wyzwaniem zaś … było dopilnowanie wykonania tych wszystkich niespotykanych elementów jak “odymione” ściany, “grzyb” na ścianie (sama musiałam go ostatecznie wymalować), zardzewiałe blachy. Spotkaliśmy się z dużym niezrozumieniem ze strony wykonawców i ciągle musieliśmy ich zapewniać, że będzie dobrze.

Warto też zerknąć na PINTEREST oraz facebook

Architekt: Sylwia Liana i Andrzej Dudek
Fotograf: Sylwia Liana
Źródło: domzpomyslem