Inspiracją były czarne STODOŁY z Pensylwanii

INC ARCHITECTURE & DESIGN MATTHEW WILLIAMS
Kategorie: Domy drewniane
Partnerzy

O inspiracji

nowoczesna STODOŁA o powierzchni 167 m2, położona w samym sercu Catskills. Ten projekt zapoczątkował owocną współpracę między INC Architecture & Design i NevelHaus na pierwszym z serii zrównoważonych i nowocześnie zaprojektowanych domów pod klucz. INC Architecture & Design nawiązała współpracę z Gestalt, firmą meblową z siedzibą w Hudson, aby nadzorować wnętrza domu, co zaowocowało unikalnym projektem wnętrz, który podkreśla i uzupełnia bujne zalesione otoczenie. Celem estetycznym INC stało się połączenie rustykalnego i wyrafinowanego stylu z nawiązaniem do otaczającego krajobrazu. Inspiracja architektoniczna pochodziła z czarnych STODÓŁ w Pensylwanii. Strome nachylenie dachu pod kątem 45 stopni nadaje domowi nowoczesny charakter i zapewnia wdzięczny, sklepiony salon. Abstrakcyjną formę domu równoważy ciepła okładzina z drewna cyprysowego. Przednie i tylne pokłady pozwalają na rozszerzenie w krajobraz. Strukturalnie dom jest zbudowany z izolowanych prefabrykowanych paneli, a elastyczny system okienny jest zaprojektowany tak, aby poruszać się w połączeniu z krajobrazem.

Otwarte poddasze mieszkalne, obejmujące kuchnię, jadalnię i salon, zaprojektowano jako centralne miejsce spotkań. Liczne okna o podwójnej wysokości są zaaranżowane, aby zapewnić obfitość naturalnego światła i zapewnić widoki oraz połączenie z otaczającym krajobrazem. Strategia architektoniczna daje domowi wrażenie otwartej, przewiewnej atmosfery, jednocześnie tworząc chwile intymności, gdy jest to potrzebne. Na pierwszym piętrze znajduje się główna sypialnia z dużą łazienką, prywatnym tarasem i prysznicem na świeżym powietrzu. Na drugim piętrze znajdują się dwie sypialnie, antresola biurowa i kącik do czytania, który wychodzi na wielki pokój na poddaszu. w tym kuchnia i jadalnia, w której znajduje się duża betonowa wyspa Caesarstone w strefie gotowania.

Dom można wynająć na NevelHaus, jeśli jednak szukasz czegoś podobnego, ale odrobinę bliżej, to zapraszamy do naszej zakładki Do wynajęcia.

Lokalizacja: Stone Ridge, Nowy Jork, USA
Tekst: nowoczesna STODOŁA

Szukasz stylowej lampy? Zajrzyj do Ramko:

https://nowoczesnastodola.pl/materialy/ramko/