Kazerne Hotel to unikatowy projekt stworzony przez parę artystów

Kategorie: Domy wypoczynkowe
Partnerzy

O inspiracji

Kazerne Hotel to unikatowy projekt stworzony przez parę artystów Annemoon Geurts & Koen Rijnbeek, działających pod marką Kazerne. To ich hybrydowy koncept opierający się na gościnności, która ma zapewnić odwiedzającym całkowite zanurzenie się w świecie kreatywności i artystycznej ekspresji miasta Eindhoven w południowej Holandii.

Właściciele współpracowali przy tym projekcie ze wschodzącymi postaciami holenderskiej branży projektanckiej, wśród których byli m.in. Maarten Baas, Studio Drift, Studio Formafantasma, Geurts i Rijnbeek. Artyści wspólnie stworzyli w hotelowym otoczeniu miejsca przypominające swym charakterem muzeum. Różnego rodzaju wystawy funkcjonują w otoczeniu ponadczasowych elementów projektowych, tworząc wspólnie inspirującą przestrzeń.

– „W przeciwieństwie do innych hoteli, Kazerne oferuje swym gościom otoczenie, którego mogą doświadczać przez 24 godziny na dobę. Pokazuje on jak można dodać wartość do świata, w którym żyjemy” – mówi jeden z inspiratorów projektu.Projekt obejmuje dwie wizje – przeszłości i przyszłości. Zespół projektowy zrekonstruował sześć ceglanych konstrukcji, z których najstarsza pochodziła z roku 1825. Rekonstrukcja miała uhonorować oryginalną architekturę, nadając jej jednocześnie bardziej nowoczesny charakter. W ten sposób hotel uosabia pełen harmonii dialog między starym a nowym oraz między gościnnością a designem.

Pokoje i apartamenty są pełne kontrastów, także pod względem swych rozmiarów. Najmniejszy pokój o nazwie „Hidden Room”, czyli „Ukryty pokój”, ma powierzchnię zaledwie 15 m2 i najczęściej rezerwowany jest dla szefów kuchni i innych artystów przebywających w hotelu w ramach programów organizowanych przez Kazerne. Z kolei największy apartament „Penthouse Loft” ma powierzchnię 140 m2 i prawdziwie spektakularny charakter.

Wszystkie pokoje gościnne są częścią zmieniających się ekspozycji, dzięki czemu ich wystrój ulega ciągłym zmianom, wprowadzając prace wiodących holenderskich artystów.

Lokalizacja hotelu, czyli Eindhoven, nie jest przypadkowa, ponieważ właśnie to miasto uchodzi za stolicę designu Holandii. W miejscu tym buzuje kreatywność, innowacja, technologia i wiedza, spójnie łącząc się właśnie z designem. To miasto pełne sztuki i doskonałej kuchni. W promieniu 10 km od hotelu goście znajdą trzy restauracje z 2 gwiazdkami Michelin i cztery restauracje z 1 gwiazdką Michelin. Wypoczynek w tym miejscu to bez wątpienia wyjątkowe doświadczenie.

Lokalizacja: Holandia
Tekst: nowoczesna STODOŁA

HOTEL

Kazerne