Klimatyczny domek letniskowy o zapachu drewna

WT ARCHITECTURE
Partnerzy

O inspiracji

Kto nie marzył choć raz o wczesnym poranku z widokiem z okna na wyłaniające się zza chmur piękne polskie Tatry przy filiżance dobrej kawy czy herbaty? Chyba znajdą się tylko nieliczni. Każdy kto chciałby choć na chwilę zwolnić w rzeczywistości ciągłego biegu, niech dobrze zapamięta tę nazwę…PrzyStań nad Listepką.

Z daleka od zgiełku miasta. W urokliwym miejscu na wzgórzu, z którego można napawać się panoramą pięknej polskiej przyrody. To właśnie tutaj – w Łopusznej, inwestorzy zdecydowali się na budowę letniskowych domków na wynajem, które będą stanowić unikatową przestrzeń do relaksu i odpoczynku.Ekologiczny. Naturalny. Ponadczasowy.

Myśląc o budowie domu w klimacie nowoczesnej STODOŁY, jedną z istotnych kwestii, która przychodzi nam do głowy to przede wszystkim wybór surowców. Mimo wprowadzenia na rynek wielu innych materiałów użytkowych, to właśnie drewno jest najczęściej wykorzystywane w procesie wykończenia elewacji, które oprócz swoich korzystnych właściwości idealnie wpasowuje się w naturalny krajobraz co jest tak bezcenne w dzisiejszych czasach. Opalane deski użyte do pokrycia ścian zewnętrznych to produkt pochodzący od polskiego producenta opalanych desek Wood of Fire. Aby uzyskać unikatową zwęgloną strukturę oraz głębię koloru zostały one poddane intensywnej obróbce cieplnej w specjalnych piecach, dzięki której zyskały one nie tylko na niezwykłych walorach estetycznych, ale także na korzystnych właściwościach. Wykorzystując znaną od tysięcy lat, tradycyjną japońską metodę Shou Sugi Ban, drewno zyskuje na doskonałej konserwacji oraz jest odpowiednio zabezpieczone przed czynnikami atmosferycznymi i uszkodzeniami mechanicznymi.

Opalane drewno Shou Sugi Ban – Naturalne piękno w zasięgu Twojego wzroku

Opalane deski elewacyjne z modrzewia syberyjskiego SILESIA 2 to wariant dla każdego, kto chce sprawić, aby jego elewacja charakteryzowała się przede wszystkim wykończeniem wysokiej jakości surowca, jego korzystnymi właściwościami, ale także naturalnym pięknem i niezwykłymi walorami wizualnymi, którymi będzie mógł cieszyć się przez długie lata.

Widząc wiele powstających unikatowych realizacji typu nowoczesna STODOŁA z wykorzystaniem opalanych desek za sprawą techniki Shou Sugi Ban, niezaskakujący staje się fakt, że jest to jeden z najczęstszych wyborów i sposób, który zapewnia dobrą żywotność surowca, a zarazem pożądany wygląd.

Dostawca elewacji

Wood of Fire