Kołnierze uszczelniające do okien dachowych VELUX

Bernardo Bader Architekten Adolf Bereuter
Kategorie: Z Polski
Partnerzy

O inspiracji

Okna dachowe są narażone na silne, nagłe podmuchy wiatru, intensywne opady deszczu oraz nawiew deszczu i śniegu, który może zalegać pod pokryciem dachowym, zwiększając ryzyko zawilgocenia okna i dachu. Istnieje cały szereg niesprzyjających czynników zewnętrznych działających na okna dachowe. Są nimi: woda, wilgoć, mróz, różnica temperatur, promienie UV, wiatr, obciążenia statyczne i dynamiczne budynku.

Czynniki te sprawiają, że okna dachowe wymagają zastosowania odpowiedniej ochrony, profesjonalnego montażu oraz wysokiej jakości materiałów izolacyjnych.

Ochronę przed zewnętrznymi warunkami pogodowymi pełnią kołnierze uszczelniające do okien dachowych. Ważna jest jakość kołnierza oraz to, by był to produkt obecny na rynku wiele lat, objęty gwarancją producenta, popartą odpowiednimi testami.

VELUX przed wprowadzeniem kołnierzy na rynek, poddaje je odpowiednio długim testom mechanicznym i fizycznym, sprawdzającym żywotność, wytrzymałość i starzenie się produktu.

Na budowę kołnierza izolacyjnego VELUX składa się nowy, wytrzymały materiał, o znacznie przedłużonej odporności na starzenie pod wpływem UV, z odpowiednimi nacięciami, które umożliwiają idealne dopasowanie do pokrycia dachowego. Kołnierz ułatwia zespolenie okna z dachem, odpowiednia rynienka z kolei odprowadza wodę i śnieg poza obrys okna. Innowacyjny system ukośnych nacięć, zapewnia szczelność i ochronę przed wiatrem i nawiewaniem deszczu i śniegu. Niezbędne jest też oblachowanie, którego wysoka jakość pozwala cieszyć się estetycznym wyglądem okna przez wiele lat.

Przy wyborze kołnierza kierujemy się rodzajem pokrycia dachowego, ponieważ to ono pociąga za sobą konieczność zastosowania konkretnego modelu kołnierza.

Kołnierz powinien być dostosowany do typu okna, pokrycia dachowego, sposobu montażu (montaż pojedynczych okien lub montaż okien w zespoleniu wymaga użycia różnych kołnierzy ),  głębokości montażu oraz rozmiaru okna.

Warianty kołnierzy

Kołnierze pojedyncze VELUX występują w dwóch wariantach: 1000 i 2000 i są kompatybilne z oknami dachowymi Nowej Generacji, gdzie:

  • wariant 1000 – zawiera zestaw izolacyjny przeciwwilgociowy BFX,
  • wariant 2000 – zawiera ciepły zestaw BDX, w skład którego wchodzi również BFX, poprawiający parametry izolacyjne okna. Zajmuje po 2 cm z każdej strony wokół okna.

System ciepłego montażu BDX gwarantuje lepsze parametry izolacyjne okna i obniża współczynnik przenikania ciepła Uw, dzięki zastosowanym materiałom: fartuch uszczelniający wykonany jest z polipropylenu, a materiał ramy izolacyjnej ze spienionego polietylenu. Zaletami BDX-a są narożne kątowniki, które ułatwiają montaż, a sam system zabezpiecza połączenie okna z dachem przed wodą deszczową.

Okna zamontowane w systemie BDX obejmuje dwukrotnie dłuższa gwarancja. Gwarancja jest 20-letnia i wymaga wypełnienia i przesłania do VELUX Polska kwestionariusza przedłużenia gwarancji.

Podsumowując, inwestycja w odpowiedni kołnierz to nie tylko inwestycja na lata, ale też gwarancja szczelnego połączenia okna z dachem.

Zachęcamy do zapoznania się z produktami VELUX od firmy FOLNET oraz do śledzenia codzienności firmy FOLNET na Instagramie oraz Facebooku.

Lokalizacja: Austria

Kołnierze uszczelniające do okien dachowych VELUX od

FOLNET