Kontrast na elewacji

Cedral

Kategorie: Domy modułowe
Partnerzy

O inspiracji

Kontrast na elewacji

Elewacja jest jak przysłowiowa kropka nad i. Nawet najciekawsza bryła budynku potrzebuje efektownego wykończenia, by mogła nabrać charakteru. Jednokolorowe lub łączące kilka barw, stonowane lub kontrastowe, jasne i ciemne… Modne elewacje to nie tylko klasyczny tynk czy drewno. Nowoczesne materiały, jak deski i płytki włókno-cementowe Cedral, pozwalają na tworzenie oryginalnych projektów.

Jakie trendy dominują w nowoczesnym budownictwie, jeśli chodzi o elewacje? Najmocniejszą pozycję utrzymują kolory spokojne, dość jasne: wszelkie odcienie bieli, szarości, beżu. Są chętnie łączone z ciemniejszymi akcentami – grafitowymi czy ciemnymi odcieniami brązu – dzięki czemu domy wyglądają niebanalnie, wyróżniają się w otoczeniu.

Klasyka bieli

Biel ma niezaprzeczalny i nieprzemijający urok. Jest lubiana zarówno przez architekturę nowoczesną, jak i klasyczną za swoją uniwersalność i elegancję. Stosuje się raczej ciepłe jej odcienie. Pojawia się na elewacji jako kolor tynku, ale także desek elewacyjnych, np. z włókno-cementu Cedral, jak w przypadku prezentowanej na zdjęciach realizacji.

Zamontowane deski Cedral Lap to materiał wykończeniowy łatwy w montażu. Mają zastosowanie na elewacjach nowych domów, a także tych remontowanych. Można je zastosować na całej fasadzie budynku, ale również połączyć z innymi materiałami i wykorzystać jako element dekoracyjny na przykład: na narożnikach, ościeżach czy pasach międzyokiennych. Dostępne są w ponad 20 trwałych, nakładanych fabrycznie kolorach.

Biel w duecie z grafitem

Biała elewacja doskonale łączy się z innymi kolorami. Przykładem niech będzie bardzo kontrastowy, a jednocześnie doskonale ze sobą współgrający duet grafitu i bieli. Zestawienie tych dwóch kolorów nigdy nie jest nudne. Widać to wyraźnie na domu jednorodzinnym w Wałczu. Elewacja została pokryta w całości deskami Cedral Lap Wood – wyróżniającymi się wykończeniem o strukturze drewna. Największą powierzchnię fasady zajmują białe deski z włókno-cementu. Właściciele zdecydowali się jednak na przełamanie tej spokojnej realizacji i dodanie kontrastu. Deski w kolorze szary łupek zamontowane zostały na ścianie, gdzie znajduje się wyjście na taras. Wyodrębniły w ten sposób miejsce wypoczynku i nadały całemu projektowi wyjątkowy, ponadczasowy charakter. Realizację wyróżnia także niesamowita dbałość o szczegóły – stolarka okienna i parapety zostały idealnie dopasowane a oryginalne profile Cedral w kolorach desek, zapewniły perfekcyjne wykończenie, którym właściciele będą cieszyć się przez wiele lat.

Partner

Cedral